Skocz do zawartości

duży zbiornik, pomoc w obsadzie


kowal-sky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku wspomnę, że szukałem sporo na tym forum, ale nie znalazłem odpowiedzi, która satysfakcjonowałaby mnie w 100%. Sprawa wygląda tak - dawniej hodowałem Pielęgnice Meeka (parka) w akwarium ok. 150l. Niestety bardzo mocno dokuczały innym rybom, więc całą resztę wyłowiłem i została mi tylko ta parka. Od tej pory wszystko było super.

 

Ale stare czasy minęły, tej parki już nie ma, a ja szykuję się do założenia dużego akwarium w salonie. Wymiary zbiornika to 150x50x50H do maksymalnie 200x60x70H - będzie robiony na zamówienie, jeszcze dokładnie nie wymierzyłem, jaki będzie pasował. Plan jest taki - początkowo 10 sztuk Pielęgnicy Meeka, kiedy dobierze się parka, reszta wylatuje. I tu jest problem. W związku z tym, że akwarium będzie salonową atrakcją, chcę, żeby znalazły się tam jeszcze inne rybki. Chce uniknąć sytuacji, kiedy parka schowa mi się za skałkami, a ktoś powie, że po co mi dwie ryby w takim wielkim akwarium skoro i tak się chowają i ich nie widać:). Proszę zatem fachowców o dobranie mi zestawu ryb, które mogłyby żyć razem z Meekami i które nie padną ich ofiarą. Chcę po prostu połączyć moje ulubione pielęgnice z innymi gatunkami, tak żeby akwarium "żyło".

 

Proszę o konkretne gatunki i ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś doradzić bo podajesz możliwość założenia akwarium od 375l do 840l.

 

Jeżeli już padło na meeki to w mniejszej opcji dobrałbym jeszcze 2 pary jakichś innych pielęgnicowatych.

Wiadomo - oprócz tego jakieś ryby denne.

 

Napisz jakie ryby Ci się najbardziej podobają żeby zawęzić poszukiwania.

 

Ponadto napisz czy chcesz akwarium biotopowe czy może być mieszane?

 

W większej opcji można by zaszaleć - dodać kilka większych ryb (podobnych temperamentem do p.meeka).

Oprócz tego np. zbrojnik lamparci, duch amazoński, albo jakbyś nie nastawiał się na A.Południową np. Bocje Wspaniałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na początek daj pielęgnice spokojne , niech podrosną trochę , potem dasz meeki . Jakbys wpuścił wszystkie młodziaki na raz najodważniejsza pielęgnica zterroryzowała by resztę , oczywiście zależy od tego ile ty chcesz mieć tych ryb. A tak dodam od siebie nie interesowała by cię tanganika ? np frontozy , to jest dopiero widok w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...