Jump to content

pielęgnica zebra.


Tubista1357
 Share

Recommended Posts

Witam. z góry przepraszam jeśli był juz taki temat , ale nie mam czasu na za długie przesiadywanie przy komputerze. Mam pytanie do Was. Posiadam 4 rybki pielęgnice zebry. Z różnych forum i z tego co widze sa dość agresywnymi rybkami. Jakie ryby waszym zdaniem mógłbym dać jeszcze do akwarium tak żeby sie niepozabijały? :)

 

 

Dziękuje i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hej

Wystraszyliście Kolegę

Spokojnie para będzie się Rozmnażać i przypadnie na jedna rybkę około 25 litrów .(1szt Kryptokoryna Karbowana lub Zwartka, żwir, Filtr, Grzałka

 

- Tylko jest inny problem - Jeśli w czasie tarła jedno z rodziców nie będzie chciało podzielić się potomstwem(wspólna opieka) jedno z rodziców będzie trzeba przenieść do innego Zbiornika.

 

- Przy takim litrażu podzielenie akwa szybą nie wchodzi w rachubę .

 

-I jeszcze jedna sprawa musisz kupić 1pare ( tu może być problem z dobraniem partnerów ) i na to jest sposób

Pierwszą kupujesz samice po 2 tygodniach wpuszczasz samca i po sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Kolego Leszczyc,nikt tu nikogo nie straszy.

Zastanowiłeś się co autor tematu zrobi z młodymi w takim litrażu,a dość szybko rosną i nie specjalnie jest na nie popyt.

Więc zanim zaczniesz dawać takie rady,to przemyśl to trochę,bo na siłę to i Pawiookie wytrzesz w 100L.

Poza tym nawet trzymanie samej pary w takim baniaku,to dla ryb męczarnia.Nie ważne jest te 25L na rybę,ważny jest brak przestrzeni do pływania-Życia.

Link to comment
Share on other sites

już odpowiadam

-Kolega Raczej zaczyna Przygodę z Pielęgnicami

Mam pytanie do Was. Posiadam 4 rybki pielęgnice zebry. Z różnych forum i z tego co widze sa dość agresywnymi rybkami. Jakie ryby waszym zdaniem mógłbym dać jeszcze do akwarium tak żeby sie niepozabijały? :)

 

-Co robi akwarysta jak załapie konika ,( rozmnoży pielęgnice zebry w 60 l ) Będzie się starał o większe akwa może nawet zajmie się trudniejszymi pielęgnicami . itp

Co zrobi z małymi ? (Na pewno nie wyleje do Kibla- to jest jego sukces będzie się starał aby miały jak najlepiej ) To znaczy że nie ma popytu to nie trzymać nie uczyć się Hodowli na mniej wymagającym Gatunku .

 

Nie załapałeś. To nie jest akwarium tarliskowe. Ja w 30l rozmnażałem na masową skalę zbrojniki niebieskie, a w życiu bym ich w takim litrażu nie hodował. Tutaj chodzi o hodowlę, nie samo rozmnażanie.

Załapałem czy ja pisałem żeby tam trzymał 4 szt zebry ,czy pisałem że może dodać inne rybki itp napisałem jak by to mogło wyglądać

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz nie pisałem że tak ma być tylko że uda mu się rozmnożyć co dalej skutkuje, Tak powinno być zwiększy litraż akwa jeśli załapie konika itp

 

PS . Trzymałem rozmnażałem zebry krzyżowałem itp Posiadałem zebry do 16 cm dorosłe jak i 8cm Dorosłe. OD tego zaczynałem 60L ramowego a obecnie do 300 l szklanego

Link to comment
Share on other sites

Zebra to jedna z najagresywniejszych pielęgnic z małego CA...

Rośnie do 12cm spokojnie (ja miałem prawie 15cm samca)...

 

Ty twierdzisz, że te ryby mozna trzymac w 60L?!

Lepiej niech ktoś usunie te "porady", bo ktos w nie uwierzy i droga dedukcji dojdzie do tego, ze pawiookie bedzie mogl trzymac w 200L...

 

80cm to minimum minimum.

Link to comment
Share on other sites

 

PS a ty od jakiego litrażu zaczynałeś

Z zebrami od 126L.

Każdy kto jest rozsądnym człowiekiem, ktoremu zalezy na dobru ryb najpierw czyta i zapoznaje sie w wymaganiami danego gatunku, a potem decyduje, czy moze mu je zapewnic.

 

Sławek jest rozsądny i zapewnił te minimum.

Nie ma co twierdzic, ze "zaczyna sie" od mniejszych zbiorików - takim podejsciem bedziemy widziec skalary w 100L zbiornikach i welony w kulach ( bo zaczynal...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...