Skocz do zawartości

Opłaca się kupić te roślinki ?


Gregor002
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie chcę nikomu robić reklamy, po prostu chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się kupić u tego sprzedawcy ten zestaw: http://allegro.pl/zestaw-roslin-w-koszyczkach-obejrzyj-aukcje-i2018853803.html

 

Jeśli nie to bardzo proszę polecić jakiegoś dobrego i taniego sprzedawce, z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupowałem rośliny z przycinki, przy czym starałem się zwracać uwagę, żeby sprzedający sprzedawał duże okazy w dużej ilości i dobierałem je wg swoich potrzeb. Zależy jaka roślinka ale w koszyczku przeważnie kosztują 6-12 zł w zależności od gatunku. tu masz 10 koszyków i rośliny są ukorzenione a to jest plus, nie mniej jednak jeżeli chodzi o cenę odradzam, bo możesz kupić taniej mniejszą ilość a rozrosną się i tak szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to się nie opłaca. Rośliny co prawda ładne na zdjęciach, ale jak poszukasz w dobrym zoologu to zapłacisz za te rośliny może 40 zł, a nie 60zł plus oczywiście przesyłka, czyli ok. 70-80zł. ;/ Może poszukaj czegoś w twojej okolicy, albo o prostu kup ładne sadzonki w akwarystycznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no , widziałeś gdzieś rośliny po 6 zl / koszyk , w zoologach płaci się za 1 sadzonkę / łodygę a koszyki wychodzą drożej np pospolite rośliny od 12zl / koszyk , za lepsze rośliny dasz 18zl-28zl koszyk , także myślę że w sklepach jest drożej , a moim zdaniem opłaca się z tej aukcji z pierwszego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może masz rację Rainbow, ale to zależy od sklepu. Osobiście nie znoszę zakupów przez internet, szczególnie allegro. Lubię mieć wszystko pokazane jak na dłoni. Zawsze mam obawę, że te zakupy przez internet to jakieś bujdy i oszuści :). Ale jak kto woli. Jeśli chce, to niech kupi, Gregora forsa i decyzja, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie te w koszyczkach nie są tanie, ale jak dla mnie początkującego akwarysty :] to by ułatwiło sprawę. Zdecyduję się chyba na te aukcję http://allegro.pl/193-pieknych-roslinek-z-18-gat-polecam-i2042307102.html sprzedawca polecony przez S'Sayan :) wprawdzie też nie tanio, ale mam nadzieje, że coś mi urośnie :] Powinno wystarczyć do obsadzenia drugiego akwa (jedno 112l a drugie 60l)

 

Nie lubię kupować w akwarystycznym, tak mają podpisane te rośliny, że nie wiadomo która jest która, później w domu i tak nie wiem nawet po obrazkach z neta jaka to jest bo wiele jest podobnych :( a tak przynajmniej będę miał podpisane.

 

Proszę jeszcze mi powiedzieć jeśli gość sprzedaje: Rotala indica 12 SZT (10-15 CM) to posadzić wszystkie 12szt razem czy jak ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie te w koszyczkach nie są tanie, ale jak dla mnie początkującego akwarysty :] to by ułatwiło sprawę. Zdecyduję się chyba na te aukcję http://allegro.pl/193-pieknych-roslinek ... 07102.html sprzedawca polecony przez S'Sayan wprawdzie też nie tanio, ale mam nadzieje, że coś mi urośnie :] Powinno wystarczyć do obsadzenia drugiego akwa (jedno 112l a drugie 60l)

 

Nie lubię kupować w akwarystycznym, tak mają podpisane te rośliny, że nie wiadomo która jest która, później w domu i tak nie wiem nawet po obrazkach z neta jaka to jest bo wiele jest podobnych a tak przynajmniej będę miał podpisane.

 

Proszę jeszcze mi powiedzieć jeśli gość sprzedaje: Rotala indica 12 SZT (10-15 CM) to posadzić wszystkie 12szt razem czy jak ? :/

 

Sprzedawca sprawdzony ;d

 

Ja z początku sadziłem wszystkie osobno lecz przemyślałem to i po 2,5 miesiąca poprzesadzałem wszystko w kupki i ładniej to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że on daje dużo więcej niż jest w opisie. Sam mam od niego roślinki w 25l lecz w mniejszych ilościach i rosną jak głupie lecz nalezy pamiętać, że potrzebne jest oświetlenie aby się ukorzeniły bo u mnie jak nie było dobrego światła to nie chciały się ukorzenić nawet te mało wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...