Skocz do zawartości

Podłoże pod rośliny


rybomaniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie planujesz akwarium z jakimi roślinami przy jakim oświetleniu z jakim nawożeniem i czy będzie co2?

Przy zwykłym LT wystarczy bazalt, żwir lub piasek.

Przy małym nakładzie kasy i średnio wymagających roślinach, bez nawożenia co2 i z delikatnym nawożeniem mikro i makro:na górę bazalt i mieszanka ziemi ogrodowej z torfem lub sama ziemia lub kombinacja z jakimś gotowym podłożem.

Jeżeli planujesz wymagające rośliny, nawożenie, co2, światło ok 1W/l lepiej podłoże kupić nie zapominając o substracie i kulkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zastosować do mojego akwa 45l-moje-pierwsze-akwarium-film-i-zdjecia-t42224.html

jakieś dobre podłoże przykryte piaskiem. Nie chcę wykładać całego akwarium, a jedynie pod roślinki i okolice. Nie będzie roślinek wiele, a kilka mało-średnio wymagających.

Czytałem, że AQUA ART AQUA SUBSTRATE ll+ jest dobre. Może polecacie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anubiasów nie zakopuję się z łodygą w podłożu. Co najwyżej korzenie.

 

Kupiłbym nawóz w płynie Macro Green Pro Aqua Artu.

Korzeni też się nie powinno zakopywać.

Chciałbym zastosować do mojego akwa 45l-moje-pierwsze-akwarium-film-i-zdjecia-t42224.html

jakieś dobre podłoże przykryte piaskiem. Nie chcę wykładać całego akwarium, a jedynie pod roślinki i okolice. Nie będzie roślinek wiele, a kilka mało-średnio wymagających.

Czytałem, że AQUA ART AQUA SUBSTRATE ll+ jest dobre. Może polecacie coś innego?

Ja polecam zwykły najtańszy substrat lub kulki gliniano-torfowe z ziemią ogrodową a na niego już inwestował bym w jakieś dekoracyjne podlorze. Substrat można sobie darować z tego względu, że nawożenie nawozem w strzykawce daje lepszy efekt niż jakikolwiek substrat. Substrat pomaga jedynie wystartować roślinom bez glonów w zbiorniku, później ważniejsza rolę spełnia to z czego jest zrobiony (glina torf piasek ziemia ) niż to co w sobie zawiera a równie dobrze możemy dostarczyć tych składników sami, co w późniejszym czasie i tak bedziemy musieli robić, bo wszystko albo sie wyplucze albo zostanie pochłonięte przez rośliny. Polecam na dno ziemię ogrodową plus kulki gliniano-torfowe a na wierzch można coś dekoracyjnego z górnej półki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...