Skocz do zawartości

[1125l] rafa + [256l] sump + [540l] zaplecze


snocho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na to patrzę to sądzę, że muszę jeszcze trochę poczekać ze stawianiem mojego morszczaka :)

Nie rezygnuj już na samym początku. Czytaj i czytaj. Jak się pewne rzeczy zrozumie co się dzieje w morszczaku to już sam będziesz wiedział jak wszystkiemu zaradzić. Wbrew pozorom morszczaki nie są aż tak w prowadzeniu trudne jak sie wydaję. Jedyny problem że trzeba wyłożyć sporo kasy by właśnie wszystko działało poprawnie. Nie ma co skąpić na początku. Wtedy się płaci dwa razy jak to mawiają ludzie od solniczek. A kasę będziesz miał jak sprzedaż wszsytkie te swoje akwaria i nie będziesz kupował tego całkowice bezużytecznego i badziewnego akwarium-stół. ;)

 

Do autora:

 

Ja Twoje szkiełko widziałem chyba na n***r***.pl. Dawaj wszystkie fotki. ;)

I ma jeszcze jedną prośbę. Jak byś mógł to napisz jakie masz wszystkie korale. Głównie chodzi mi o miękasy choć jak masz jakieś niewymagające twarde korale to też się nimi pochwal. ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnuj już na samym początku. Czytaj i czytaj. Jak się pewne rzeczy zrozumie co się dzieje w morszczaku to już sam będziesz wiedział jak wszystkiemu zaradzić. Wbrew pozorom morszczaki nie są aż tak w prowadzeniu trudne jak sie wydaję. Jedyny problem że trzeba wyłożyć sporo kasy by właśnie wszystko działało poprawnie. Nie ma co skąpić na początku. Wtedy się płaci dwa razy jak to mawiają ludzie od solniczek. A kasę będziesz miał jak sprzedaż wszsytkie te swoje akwaria i nie będziesz kupował tego całkowice bezużytecznego i badziewnego akwarium-stół. ;)

 

 

Rafi200@ Mam problem z miejscem i dlatego przypadkiem wyszedł ten ''stół''. Dom nie jest z gumy ;)

Morszczak będzie ale mały. 130-200l. 4 akwaria i tak żrą mnóstwo prądu który w Danii jest 5x droższy niż w Polsce.

Chcę kupić używany i cały czas przeglądam ogłoszenia i ''pożeram'' literaturę ;)

''Stół'' sobie darowałem.

 

snocho@ czy planujesz powiększenie obsady?

Skąd takie wymiary? Nie myślałeś nad czymś bardziej podłużnym? Z boku wygląda trochę jak moja 530stka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i foty zaplecza. Na razie wiele się tam nie dzieje, czekam aż koralowce w głównym rozrosną się na tyle, że będzie można ciąć ;)

Najniższy zbiornik przeznaczony na refugium, dwa środkowe na szczepki korali, a najwyższy na kwarantannę.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zaplecze ma niestety tylko 2m2, więc ciasno jak cholera, ale przynajmniej cały bajzel można zamknąć w jednym miejscu.

 

Ja Twoje szkiełko widziałem chyba na n***r***.pl. Dawaj wszystkie fotki. ;)

I ma jeszcze jedną prośbę. Jak byś mógł to napisz jakie masz wszystkie korale. Głównie chodzi mi o miękasy choć jak masz jakieś niewymagające twarde korale to też się nimi pochwal. ;)

 

Zgadza się, budowa krok po kroku jest opisana na NR.

Uuu wszystkie to będzie ciężko. Akwarium szykuję głównie pod SPS-y, są więc Acropory (kilka, albo nawet naście gatunków), trochę Montipor. Jako dodatek LPS-y, głównie ulubione Favia / Favites, trochę Caulastrei, Euphyllie paradivisa i yayamaenis, Scolymia (na razie jedna australis, ale w planach rozbudowa kolekcji). z miękkich mam tylko Zoanthusy.

 

snocho@ czy planujesz powiększenie obsady?

Skąd takie wymiary? Nie myślałeś nad czymś bardziej podłużnym? Z boku wygląda trochę jak moja 530stka

Oczywiście, że tak. Za dwa tygodnie w planach jest wypad do Niemiec i przywiezienie gwiazdki z nieba w postaci Acanthurus achilles. Na pewno dojdzie jedna duża, albo dwie mniejsze ławice Anthiasów (evansii, dispar lub carberryi). Kompletowanie obsady na pewno jeszcze potrwa.

Nad wymiarami długo myślałem, robiłem makiety itd. Pewnie, że chciałbym dłuższe, ale ze względu na to, ze akwarium widać z trzech stron jego szerokość musi być dość duża, żeby nie było efektu 2D. Jakbym poszalał z długością to ciężar całości byłby kłopotem dla stropu (a mieszkam na V piętrze).

Już lubię Twoją 530stkę.

 

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad wymiarami długo myślałem, robiłem makiety itd. Pewnie, że chciałbym dłuższe, ale ze względu na to, ze akwarium widać z trzech stron jego szerokość musi być dość duża, żeby nie było efektu 2D. Jakbym poszalał z długością to ciężar całości byłby kłopotem dla stropu (a mieszkam na V piętrze).

Już lubię Twoją 530stkę.

 

 

Dziękuję :)

 

Mieszkasz w bloku czy masz pięcio piętrowy dom ? ;)

 

Konsultowałeś się z konstruktorami w sprawie obciążenia? Jaki jest strop?

 

Sorry, zboczenie zawodowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie w planach jest wypad do Niemiec i przywiezienie gwiazdki z nieba w postaci Acanthurus achilles

Podobno strasznie a wręcz niewyobrażalnie trudna ryba w utrzymaniu. Nie wiem czy to prawda możliwe że przesadzone ciut ciut ale i tak życzę powodzenia i czekam z niecierpliowścią bo to przepiękna ryba. ;)

 

[1125l] rafa + [256l] sump + [540l] zaplecze = [2000l] Rośliniak.

Poprawię ;) :

 

[1125l] rafa + [256l] sump + [540l] zaplecze >>>> [2000l] Roślinniak

 

(Wytłumaczę na wszelki wypadek - koszt ten jest dużo, dużo większy ;) ).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[1125l] rafa + [256l] sump + [540l] zaplecze = [2000l] Rośliniak.

Poprawię ;) :

 

[1125l] rafa + [256l] sump + [540l] zaplecze >>>> [2000l] Roślinniak

 

(Wytłumaczę na wszelki wypadek - koszt ten jest dużo, dużo większy ;) ).

 

Pozdrawiam.

Masz na myśli koszty prądu, czy koszty zakupu wszystkiego do akwarium bo z tym chyba nie ma co dyskutować ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultowałeś się z konstruktorami w sprawie obciążenia? Jaki jest strop?

 

Dopóki nie trafi nam się druga Japonia będzie OK :)

 

Za dwa tygodnie w planach jest wypad do Niemiec i przywiezienie gwiazdki z nieba w postaci Acanthurus achilles

Podobno strasznie a wręcz niewyobrażalnie trudna ryba w utrzymaniu. Nie wiem czy to prawda możliwe że przesadzone ciut ciut ale i tak życzę powodzenia i czekam z niecierpliowścią bo to przepiękna ryba. ;)

 

Nie jest aż tak źle. Jest wymagająca i trzeba jej poświęcić sporo uwagi, ale tylko na początku. Miałem tego pokolca kilka lat temu i nie było z nim żadnych kłopotów. Co prawda zbiornik był 5 razy większy od mojego, ale teraz teraz też na brak miejsca nie powinien narzekać.

 

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie w planach jest wypad do Niemiec i przywiezienie gwiazdki z nieba w postaci Acanthurus achilles

Podobno strasznie a wręcz niewyobrażalnie trudna ryba w utrzymaniu. Nie wiem czy to prawda możliwe że przesadzone ciut ciut ale i tak życzę powodzenia i czekam z niecierpliowścią bo to przepiękna ryba. ;)

 

Nie jest aż tak źle. Jest wymagająca i trzeba jej poświęcić sporo uwagi, ale tylko na początku. Miałem tego pokolca kilka lat temu i nie było z nim żadnych kłopotów. Co prawda zbiornik był 5 razy większy od mojego, ale teraz teraz też na brak miejsca nie powinien narzekać.

Miejsce będzie miał na pewno tylko że podobno wykazuje sporą śmiertelność już podczas transportu, potem aklimatyzacja a następnie jej hodowla. Ale jak już miałeś i wszystko ok to czekam na zdjęcia a już będzie w zbiorniczku. ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rzadko kiedy trafiają się akwaria słonowodne, które by mi się nie podobały (to chyba typowy efekt kompleksu posiadacza baniaka słodkowodnego, bez bliższych perspektyw na zmianę tego stanu rzeczy ;) ), ale to naprawdę jest mistrzostwo świata. Do tego, oceniając po fotkach z montażu, bardzo fajnie wyszło wkomponowanie baniaka w przestrzeń pokoju.

Chylę czoła i gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cieszę się, że Wam się podoba.

 

@Rafi200

Musiałbyś wrócić do zdjęć ryb, które wklejałem na początku, wtedy zobaczyłbyś, że Zanclus nie jest najlepszym (ani nawet dobrym) pomysłem. Z drugiej strony muszę spytać, czy udało Ci się kiedyś wykarmić Idola? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja po ostatniej "dokładce" ryb.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Lista nowych ryb:

Acanthurus achilles x 1

Labroides dimidiatus x 1

Ctenochaetus hawaiiensis x 1

Centropyge flavissima x 1

Centropyge loriculus x 1

Neocirrhites armatus x 1

Hemitaurichthys polylepis x 1

Serranocirrhitus latus x 2

 

Zdjęcia (w kolejności):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://nano-reef.pl/uploads/gallery/album_1977/gallery_7670_1977_59450.jpg

 

http://nano-reef.pl/uploads/gallery/album_1971/gallery_7670_1971_102522.jpg

 

http://nano-reef.pl/uploads/gallery/album_1977/gallery_7670_1977_71210.jpg

 

http://nano-reef.pl/uploads/gallery/album_1977/gallery_7670_1977_2253.jpg

 

http://nano-reef.pl/uploads/gallery/album_1971/gallery_7670_1971_87614.jpg

 

http://nano-reef.pl/uploads/gallery/album_1977/gallery_7670_1977_209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...