Skocz do zawartości

krewetki w akwarium 100l


cizol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam akwarium o poj. 100l i chciałbym kupić krewetki. Na podłożu mam kamienie a w akwarium pływają m.in neony, skalar i mieczyki. Mam pytanie jaki krewetki ''żyją'' na kamieniach i czy mogą pływać w akwarium z wyżej wymienionymi rybami ile sztuk krewetek mógłbym kupić do tego akwarium.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrująca ewentualnie, bo rosną duże, choć i tak po wylince skalar może się pokusić o kawałek mięska... A jeżeli chcesz za wszelką cenę to polecam Red Cherry i Amano, dobre na glony i najlepiej się prezentują moim zdaniem no i co ważne nie krzyżują się ze sobą. Red Cherry łatwo rozmnożyć. Ale to wszystko na Twoją odpowiedzialność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o twoje akwarium to wraz z innymi rybami możesz trzymać dwie wieksze odmiany krewetek filtrujących ja z powodzeniem w zbiorniku 500l trzymam je ze skalarami, ziemiojadami a nawet duchami amazońskimi:

-Atya gabonensis

-Atyopsis moluccensis

Ja w swoim zbiorniku mam 15 sztuk atyopsis molucensis są naprawde ładne , długowieczne i dają rade rybom nawet po wylince w zależności od karmienia są brązowe , a ja mam nawet kilka super czerwonych z jasnym pasem który przebiega przez grzbiet każdej z krewetek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie jeżeli wpuszczę już krewetki to czy filtr będzie musiał być włączony cały czas czy na noc będę go mógł wyłączać? 2. pytanie mam filtr AQUAEL FAN-2 czy ten filtr będzie dobry czy muszę kupić jakiś inny jak tak to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...