Jump to content

krewetki w akwarium 100l


cizol
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam akwarium o poj. 100l i chciałbym kupić krewetki. Na podłożu mam kamienie a w akwarium pływają m.in neony, skalar i mieczyki. Mam pytanie jaki krewetki ''żyją'' na kamieniach i czy mogą pływać w akwarium z wyżej wymienionymi rybami ile sztuk krewetek mógłbym kupić do tego akwarium.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Filtrująca ewentualnie, bo rosną duże, choć i tak po wylince skalar może się pokusić o kawałek mięska... A jeżeli chcesz za wszelką cenę to polecam Red Cherry i Amano, dobre na glony i najlepiej się prezentują moim zdaniem no i co ważne nie krzyżują się ze sobą. Red Cherry łatwo rozmnożyć. Ale to wszystko na Twoją odpowiedzialność...

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o twoje akwarium to wraz z innymi rybami możesz trzymać dwie wieksze odmiany krewetek filtrujących ja z powodzeniem w zbiorniku 500l trzymam je ze skalarami, ziemiojadami a nawet duchami amazońskimi:

-Atya gabonensis

-Atyopsis moluccensis

Ja w swoim zbiorniku mam 15 sztuk atyopsis molucensis są naprawde ładne , długowieczne i dają rade rybom nawet po wylince w zależności od karmienia są brązowe , a ja mam nawet kilka super czerwonych z jasnym pasem który przebiega przez grzbiet każdej z krewetek

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie jeżeli wpuszczę już krewetki to czy filtr będzie musiał być włączony cały czas czy na noc będę go mógł wyłączać? 2. pytanie mam filtr AQUAEL FAN-2 czy ten filtr będzie dobry czy muszę kupić jakiś inny jak tak to jaki?

Link to comment
Share on other sites

Filtr musi być włączony non stop. Krewetkom nic się nie stanie, chyba że właśnie będziesz wyłączał filtr co jest bardzo szkodliwe... Co do filtra to ten może być ostatecznie :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...