Skocz do zawartości

[120l] ogólno roślinne


Paweleek2301
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo mi się podoba. Ładnie rozmieszczone rośliny. Jaką grubą masz warstwę podłoża ?

Na początku było z tyłu jakieś 8cm a z przodu 4-5cm ale z czasem kiryski zrobiły swoje i jest jakieś 6cm wszędzie (lekkie Manado), a co do prawej strony to trzeba na razie poczekać aż roślinki urosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mała aktualka.

Na dzień dzisiejszy oprócz że doszedł harem bojownika to nic szczególnego się nie zmieniło, no może delikatnie zmienił się wystrój i doszedł filtr mechaniczny wewnętrzny, ale nie długo wyleci i zastąpi go mniejszy bo ten jest o wiele za duży (rozmiarowo:D )

Harem bojownika pojawił się z myślą że będzie zjadał narybek molinezji, no i nie zawiodłem się :D

Z narybku (ok 25 sztuk) zostało tylko kilka rybek które już były troszkę większe:)

 

A to foto:

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Kawal czasu już nie pokazywałem mojego akwa:)

Trochę się zmieniło, przede wszystkim obsada.

Teraz jest taka:

20x bystrzyk pięknopłetwy

11x neon inessa (w najbliższym czasie wyładują w 54l tylko muszę się zebrać żeby je wyłapać:) )

4x kirysek pstry

1x kirysek spiżowy

4x otosek

1x zbrojnik niebieski

1x ślimak neritina

1x ślimak ampularia

kilka krewetek

 

Doszły reflektory na świetlówki i nowy dodatkowy filtr zamiast tego chinola którego miałem wcześniej "Hydor Crystal K20 DUO 1"

A tu można zobaczyć jak to teraz wygląda:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja neony wyłowiłem tak:

Do przeciętej na pół 5 litrowej butelki wsypałem pokarm zanurzyłem we wodzie i czekałem jak się w niej kilka sztuk zbierze i szybko wyciągałem butelkę.

Ok spróbuje ale mam inne rybki które z pewnością zjedzą pokarm z butelki zanim neonki przypłyną, ale dzięki za rade.

 

Czekam na kolejne komentarze co do mojego akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam po dość długiej przerwie i szczęśliwego roku życzę wszystkim:)

Akwarium cały czas funkcjonuje z następującą obsada:

około 15 bystrzyków pieknopletwy, 6 kirysków, chyba 3 otoski (było 6) kilka krewetek, 1 zbrojnik niebieski, i ostatnio dołączyła parka ramirezek.

a teraz wygląda tak:

post-10532-0-63966100-1389470130_thumb.jpg

Edytowane przez Paweleek2301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ze względu na dużą ilość ślimaków i glonów akwarium zmieniło się nie do poznania.

Usunąłem 80% roślin i dosypałem podłoża, dziś zakupiłem piasek by zasypać resztę substratu po środku akwa, będzie widać na zdjęciu o co mi chodzi.

Mam nadzieje że teraz rybkom będzie lepiej i że się będzie bardziej podobać ;)

 

Sorki za jakość, zdjęcie robione telefonem.

post-10532-0-84731000-1393877506_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Chciałbym pokazać jaki jest efekt końcowy mojej pracy :)

Akwa 120l (100x30x40)

oświetlenie: 2x39W t5

roślinki: anubias i jeszcze jakaś inna której nazwy nie znam, może ktoś rozpozna :)

rybki: około 15 bystrzyk pieknopletwy, parka ramirezek, 1x krewetka, 2x otosek ( nigdzie w sklepach w mojej okolicy nie maja żebym mógł dokupić :/ ), 6x kirysek, 1x zbrojnik niebieski i jeszcze trochę ślimaków zostało :D 

 

Mile widziane propozycje co by tu dodać lub może ująć, jakieś roślinki, rybki...

 

Z góry dzięki

 

pozdrawiam

post-10532-0-11341600-1394049107_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mile widziane propozycje co by tu dodać lub może ująć, jakieś roślinki, rybki...

 

Czytałeś mój post? 

 

Jeżeli twierdzisz że mam za dużo światła to czy jedna świetlówka 39W wystarczy na te rośliny które mam? Dodam też że mam podłączona butle Co2, ph utrzymuje się  w okolicach 6.2-6.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...