Skocz do zawartości

Filtr zewnetrzny


ulem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje akwarium 200 litrowe filtrowane jest na razie przez 2 filtry do 180 litrowego akwarium ( nie mówcie ze moge kupic wiekszy filtr bo wiem o tym, wiem tez ze filtr kubelkowy kosztuje 200 zł, i ze nie opłaca sie bawic, ale własnie ja chce :) )

 

a teraz pytanie

 

wiecie moze jak zrobic filtr albo co powinien miec taki filtr :D:D gabki, te takie rureczki ( po co to wszystko)

 

 

boo ja wymysliłem ze jeden filtr zostawie w akwarium i z niego bedzie lała sie woda nie do Akwarium ale do Filtra(pojemnika pod akwarium)

do tego woda wpływajaca do Pojeminaa ( nie wiem jakiej wielkosci) bedzie przepływała przez kilka wartw( nie wiem jakich HELP) i pózniej drugim filtrem wpływała z powrotem

 

i jak w tym wszystkim zrobic jeszcze grzałke zeby nie była w akwarium:))

 

jak by lepszey pomysł to czekam !!

 

a i na ile mi te takie pierdoły wystarcza zeby nie czyscic:)

 

i nie wyrzucać

i mniejwiecej ceny (wrocław) i gdzie mozna takie cos kupic??

 

ulem:))

post-1405-13685154604552_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten filtr wewnętrzny nie uniesie wody tak wysoko.

Poza tym jeśli w filtrze który będzie w akwarium coś się zapcha i zmniejszy się przepływ wody to w tym pojemniku po jakimś czasie nie będzie wody i grzałka się spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pompka kaskadowa

??

Edit:

z ta grzałka to fakt i wymyslilem cos takiegoo teraz woda bedzie cały czas :) tak dzie jest grzłaka:)

 

 

 

tylko nie wiem czy filtr moze pompować na "sucho"

 

dajcie jakies odp. ?? co dac za te filtracje??

post-1405-13685154604731_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdej instrukcji masz napisane, ze nie mozna wlaczac filtra, jezeli nie jest w calosci zanurzony. moim zdaniem powinienes kupic sobie pompe za 30zl na allegro i wtedy cos kombinowac. po co ten w srodku to nie rozumiem... jedna rurka zasysasz, leci do pojemnika z mediami fitlracyjnymi, przez pompe do rurek i robisz do tego deszczownie i masz elegancki filtr zewnetrzny :) oczywiscie nie tak elegancki jak kupne. nigdy takiego czegos nie widzialem i nie stosowalem, ale chyba Witold Strycharz cos takiego probowal albo cos... na youtube widzialem wiele filmikow, na ktorych ludzie kreca jak zrobili swoje filtry domowej roboty. wpisz najlepiej na http://www.youtube.com w wyszukiwarke : exterrior filtr home made ( albo home made) | albo poprostu wpisz filtr home made (homemade?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a wiec powiem tak !!

 

mam problem!! pod akwarium ciezko go zamontowac poniewaz nie da rady zrobic tak aby tyle samo wody wpadało ile wypada

wiec chyba bede musiał go zrobic nad !!

 

po 2 wcale nie wychodzi taniej - robie go dlatego bo cała skrzynke (filtr) z pleksy za ok300zł dostałem :pp

i chyba bede musiał sie poddac i zrobic go nad :) tylko nie wiem czy w "wieczku" od akwarium da rade zrobic dziure na wezyki ale zajme sie tym wtedy jak zrobiee tłoo strukturalne :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no dobra, wszystko fajnie.

 

ale s kad mozemy miec pewnosc, ze jak rano sie obudzimy to nie wdepniemy w podloge, na ktorej jest woda z akwarium?

 

wg mnie lepiej dac juz te 200-300 zl na dobry filtr zew i miec 100% pewnosci co do filtracji, wydajnosci i dobrego wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste jak budowa.....

....filtra.

masz kubeł? szczelny? więc ciągniesz wąż z akwa do kubła koniec wężą dajesz z 2-5 cm poniżej powierzchni akwa(takie zabezpieczenie przed zalaniem) na wylocie dajesz 2 wąż i ciągniesz go do powierzchni wody w akwa( do tego miejsca wszystko dzieje się samo, zasada naczyń połączonych) no i w tym miejscu pojawiają się schody bo trzeba wode przepompować z tego węża do akwa...więc aby wykorzystać ten filtr co masz trzeba mu zrobić komore z której bedzię czerpał wode( np. obcięta butelka po napoju 2-5litrowym, oczywiście góra takiej butelki albo coś mniej prowizorycznego) ogólnie chodzi o strworzenie na końcu tego węża czegoś w stylu filtra kaskadowego ale zasilanego od dołu..... mam nadzieje że zrozumiałe. 2 filtr zostawiasz sobie w akwa jako zwykły filtr mechaniczny... ja jestem na etapie tworzenia czegoś w tym stylu ale jeszcze nie mam kubełka. jak bede miał czas postaram się o rysunki

P.S. te węże im grubsze tym lepiej ja planuje3/4 albo 1 cal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...