Skocz do zawartości

[36l] Moja pierwsza solniczka


Hubertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyła maszyneria :) Moje pierwsze piko morskie.

Aquamedic YASHA 36l

30x40x30

Oświetlenie 3 oprawy aquasunspot 3 x 1W

Filtracja Odpieniacz Turboflotor blue 500

Ruch wody pompa strumieniowa NanoProp 5000

Grzałka Aquael NeoHeater 25w

 

4,5 kg żywego piasku

3kg żywej skały

woda z dojrzałego zbiornikaCieszę się jak mały chłopiec :) :)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Morszczaków proszę o uwagi dotyczące ułożenia skały. Trzymajcie kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma wystarczyć a jak będzie się zobaczy :) "Do oświetelenia wykorzystano 3 oprawy aquasunspot 3 x 1W ze światłem mieszanym (2x1W 10000K + 1x1W actynic), co daje łącznie moc 12W wysokoenergetycznych diód led. Tak dobrana barwa idealnie odwzorowuje pożądane dla bezkręgowców widmo. Uzyskiwany wynik wydajności to 90 lumenów z 1 wata. Estetyczne, delikatne oprawy dodają nowoczesnego design'u całemu zbiornikowi. " Taki pisze producent :) Byłem dziś w sklepie i mieli właśnie ten zestaw zalany z koralowcami i wyglądał świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1150 zł. Chciałem kupić jakiś zestaw i znalazłem Aquaela i Aquamedic. Kiedyś kupiłem zestaw Aquaela Shrimpset 30 i oświetlenie oddawałem 2x na gwarancji więc podziękowałem tej firmie. Co do obsady to jeszcze się na poważnie nie zastanawiałem. Cały czas czytam o koralowcach i zwierzakach morskich. Na pewno będą jakieś slimaki, krabik, rozgwiazda piaskowa i krewetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światełka starczy, przy LED liczy się Watty x2. I całe światło świeci tam gdzie potrzeba, a nie jak w świetlówkach że tylko połowa światła trafia do akwarium a druga połowa w pokrywę/sufit (a odbłyśniki firmowo mało kto daje).

Muszę też dodać że kolor tego światła jest obłędny, podoba mi się.

 

Bardzo fajna ta "Yasha", odpieniacz ok, światło ok, pompka ok, a w panelu masz jeszcze miejsce na jakiś reaktor gdyby zaszła potrzeba.

 

Fajne, powodzenia!

 

PS

 

Za tą kasę faktycznie masz Reef Maxa od Aquaela, ale ja bym wybrał tak jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 8

 

Jako że wodę i skałę miałem z dojrzałego zbiornika i dolałem trochę bakterii przyspieszyło to okres dojrzewania. W między czasie doszedł jeszcze jeden kawałek żywej skały ok 2kg. Testy od 3 dni wychodzą zadowalające postanowiłem wpuścić pierwsze życie. Dnia 6 ekipa sprzątająca, na próbę wpuściłem małego kraba plus 2 małe ślimaki do sprzątania i jednego ślimaka turbo. Dziś dodałem skałkę z Zoanthusami (kilka kolorów), małą kępkę Xeni, Rurówkę Sabellastarte magnifica i dwa młodziutkie błazenki. Myślę że za jakiś rok przejdę na reefmaxa bo już widzę że sól mnie wciąga i będę robił większe, więc błazenki dostaną nowy dom. Karmienie 2x dziennie, błazenki dostają mrożonego solowca, korale plankton w płynie a reszta sprząta pozostałości z pańskiego stołu :) Muszę zainwestować w jakiś aparat bo z telefonu kiepskie zdjęcia. Pozdrawiam

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...