Skocz do zawartości

Akwarium 300l 120x50x50


edek123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a neonki? pretniki karlowate? gurami? otoski na ktore chyba sie zdecyduje ?? i piskorek kuhla? molinezje? skalary? te ryby chcialbym miec najbardziej tylko nie wiem czy moga byc razem ;) Jezeli ktos bedzie sklonny napisac .... to niech napisze jeszcze w jakich ilosciach moga sie znajdowaca w 300l akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam minęły swięta? Mi bardzo dobrze. Wracajac do tematu chcialem sie pochwalic ze wlasnie zamowilem akwarium ;) niedlugo przyjdzie. dzisiaj jade zamowic takze szafke u kolegi mojego ojca.Napiszcie mi prosze w jakich ilosciach w moim akwarium moga znalezc sie rybki z poprzedniego postu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a neonki? pretniki karlowate? gurami? otoski na ktore chyba sie zdecyduje ?? i piskorek kuhla? molinezje? skalary? te ryby chcialbym miec najbardziej tylko nie wiem czy moga byc razem ;) Jezeli ktos bedzie sklonny napisac .... to niech napisze jeszcze w jakich ilosciach moga sie znajdowaca w 300l akwa.

Odradzam molinezje-jako żyworódki preferują wodę twardszą w przeciwieństwie do pozostałych wymienionych przez ciebie ryb. No i jak na mój gust chcesz za dużo gatunków połączyć.

Może moje propozycje ci się spodobają:

 

2+2x skalar

1+2x p. kakadu

10-15x otosek

60x neon czerwony/zwinnik blehera/żałobniczka/hokejówka

8-10x piskorek/kirysek pstry/k. spiżowy/k. panda

 

3+3x gurami marmurkowe/gurami dwuplame

60x neon czerwony/zwinnik blehera/żałobniczka/hokejówka

8-10x piskorek/kirysek pstry/k. spiżowy/k. panda

10-15x otosek

 

2+2x skalar

1+1x p. ramireza

25-30x świecik kongijski/bystrzyk czerwonoplamy/czerwonogłówka/danio balabarski/bystrzyk ozdobny

8-10x piskorek/kirysek pstry/k. spiżowy/k. panda

10-15x otosek

 

3+6x prętnik karłowaty

60x razbora klinowa/n. czarny/n. czerwony/zwinnik jarzeniec/prystelka

8-10x piskorek/kirysek pstry/k. spiżowy/k. panda

10-15x otosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2+2x skalar

1+1x p. ramireza

30x danio balabarski

8-10x piskorek/kirysek pstry/k. spiżowy/k. panda

10-15x otosek

 

 

najszybciej ta opcja. Pozwól ze ja troche przerobie;

1+1x p. ramireza

15x danio balabarski

20x neon czerwony

8x piskorek kuhla

5x otosek

5x prętnik karłowaty

2+1x skalar

 

 

Czy takie coś jest do przyjęcia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcda-p trochę poniosło Cię polecając koledze

60x neon czerwony/zwinnik blehera/żałobniczka/hokejówka

czy

 

3+3x gurami marmurkowe/gurami dwuplame

Które trzymamy w haremach nie parach.

 

Co do obsady:

1+1x p. ramireza

15x danio balabarski

20x neon czerwony

8x piskorek kuhla

5x otosek

5x prętnik karłowaty

2+1x skalar

Ramirez 1+1 lub Kakadu 1+3

Neon 30

Piskorek 6

Otosek 10

Prętnik 2+5

Skalar 1+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zmniejszylem liczbe otoskow bo nie podobaja mi sie az tak ;) Ale widze ze wszyscy o te otoski sie upominacie to chce max 5 ich miec. Wole p. ramireza niz kakadu (bardziej mi sie podobaja kolorowe rybki ). Tez taak wlasnie stwierdzilem ze 60 neon to nieco przesada ;) I tak mysle czy by sie stworzyc dwoch ławic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcda-p trochę poniosło Cię polecając koledze

60x neon czerwony/zwinnik blehera/żałobniczka/hokejówka

czy

 

3+3x gurami marmurkowe/gurami dwuplame

Które trzymamy w haremach nie parach.

 

Co do obsady:

1+1x p. ramireza

15x danio balabarski

20x neon czerwony

8x piskorek kuhla

5x otosek

5x prętnik karłowaty

2+1x skalar

Ramirez 1+1 lub Kakadu 1+3

Neon 30

Piskorek 6

Otosek 10

Prętnik 2+5

Skalar 1+1

Z gurami jak najbardziej masz rację, miałam napisać 1+3, ale pomyliło mi się :)

Ale propozycje 30sztukowej ławicy do 300l akwarium to dopiero przesada, takie małe stadko zginie w tym akwarium. A tu za dużo jest ryb terytorialnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale propozycje 30sztukowej ławicy do 300l akwarium to dopiero przesada, takie małe stadko zginie w tym akwarium. A tu za dużo jest ryb terytorialnych.

Bez przesady. Nie pchaj nie wiadomo ile tych ryb, bo powiedzieć komuś jakąś obsadę jest łatwo a to on będzie miał przerybienie i problemy z parametrami.

 

A tu za dużo jest ryb terytorialnych.

Ramirez 1+1 lub Kakadu 1+3

Neon 30

Piskorek 6

Otosek 10

Prętnik 2+5

Skalar 1+1

Każda ryba będzie miała swój teren. To kolejny powód, aby nie ładować 50 sztuk Neonów.

 

no to czekam az ktos mi doradzi jakie ryby moge mieć aby nie zjadły neonków.

Patrz wyżej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czekam az ktos mi doradzi jakie ryby moge mieć aby nie zjadły neonków.

Witam,

ja również mam 300L akwa a w nim 80 neona i powiem Ci szczerze ze straciły mi się one w akwarium. wcale nie widac ze jest ich dużo. dlatego mysle ze smiało mozesz wpuścić wiecej jak 30 neonek :D do tego skalar 1+1 i oczywiście otoski :D sa to bardzo fajne rybki. ja je kupiłem tylko dlatego bo bałem sie ze glonojady jak juz urosna i będą większe to narobią mi szkód w akwarium, a teraz z każdym kolejnym dniem jestem coraz to bardziej zadowolony z tych rybek. są bardzo ruchliwe i fajnie wygladaja w akwa :D:D:D co do reszty obsady to może poczekaj trochę. wpuść sobie najpierw te neonki i skalary a po jakims czasie sam dojdziesz do tego co i w jakich ilościach możesz jeszcze dokupić. :D:D:D Życzę powodzenia z nowym hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego mysle ze smiało mozesz wpuścić wiecej jak 30 neonek

Nie wiem czy Ty masz same Neonki w akwarium, ale autor tematu nie chce ich trzymać samych.

 

Ramirez 1+1 lub Kakadu 1+3

Neon 30

Piskorek 6

Otosek 10

Prętnik 2+5

Skalar 1+1

Do tego chcesz dołożyć jeszcze 30 Neonków? Zastanów się lepiej co mówisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego mysle ze smiało mozesz wpuścić wiecej jak 30 neonek

Nie wiem czy Ty masz same Neonki w akwarium, ale autor tematu nie chce ich trzymać samych.

 

Ramirez 1+1 lub Kakadu 1+3

Neon 30

Piskorek 6

Otosek 10

Prętnik 2+5

Skalar 1+1

Do tego chcesz dołożyć jeszcze 30 Neonków? Zastanów się lepiej co mówisz...

chodziło mi o to zeby najpierw wpuścił sobie te neony i skalary. po kilku dniach zobaczy jak to wyglada i wtedy na chłodno podejmie decyzje co dokupić !! a jak od razu nakupi kilka gatunków rybek to moze byc tak ze dojdzie do wniosku ze przekombinował. w sumie to i tak zrobi jak bedzie chciał :D

 

Szczęśliwego Nowego Roku Życzę Wszystkim Forumowiczom !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak ;) nie chce mieć samych neonkow w akwarium ;) a otosków tez nie chce mieć aż 10, max 5 bedzie. Bardziej byłbym skłonny stworzyć dwie ławice np. 20 sztuk neonków i 20 sztuk danio malabarski ;). Poza tym będzie na pewno piskorek kuhla i prawdopodobnie molinezje. Co do reszty stadka musicie mi jeszcze doradzić. Na razie jestem pewny, że będą te 4 gatunki ryb. I I doradzcie w jakich ilościach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak ;) nie chce mieć samych neonkow w akwarium ;) a otosków tez nie chce mieć aż 10, max 5 bedzie. Bardziej byłbym skłonny stworzyć dwie ławice np. 20 sztuk neonków i 20 sztuk danio malabarski ;). Poza tym będzie na pewno piskorek kuhla i prawdopodobnie molinezje. Co do reszty stadka musicie mi jeszcze doradzić. Na razie jestem pewny, że będą te 4 gatunki ryb. I I doradzcie w jakich ilościach ;)

40 szt neona

20 szt danio malabarskie (wydaje mi sie ze 10 wystarczy)

10 szt danio czerwone

10 szt teczanka niebieska

3+7 szt molinezia

5 szt otosek

5 szt kirysek (np pstry)

2 lub 3 szt piskorek

 

mysle ze bedzie git :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...