Skocz do zawartości

Akwarium 300l 120x50x50


edek123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W niedalekiej przyszlosci dostane akwarium 300l. Myślę sobie nad obsadą tego akwarium. Beedzie to moje pierwsze akwarium wiec jak podam zle rybki to nie krytykujcie na maksa tylko powiedzcie co zmienic. I jeszcze rośliny a wiec tak:

ryby :

-30 neon innesa

-2 glonojady

-2 niebieskie/1 pomaranczowa paletki

-4 skalary

-1+2 pielęgniczka kakadu

-5 molinezji

Rośliny:

-kabomba

-żabienica amazońska

-lotos tygrysi

-mech jawajski

-oczywiscie bedzie i ladny korzen i jakis kamyk wiekszy a na dno chce chyba piasek

 

 

 

Dobra teraz krytykujcie Oczywiście mowcie mi co mam zmienic. Czekam z niecierpliwoscia.

Mam zamiar porządnie wziąć sie za to akwarium poniewaz bedzie to moje hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam zamiar porządnie wziąć sie za to akwarium poniewaz bedzie to moje hobby

Pierwszy raz widzę takie podejście :D Ale tak na przyszłość to niczym się nie zrażaj czytaj ze zrozumieniem i nie kombinuj a może to będzie twoje hobby :D No i wal na forum jak w dym z każdym problemem pomimo że ktoś ci nie odpowie pisz na PW.

 

tak od siebie: Ja zacząłbym od czekoś mniej "przestronnego", żeby na początku popełniać błędy na czymś pokroju max 70L ;) Tej rady nie musisz słuchać

Po drugie i tak pewnie dojdziesz do tego jaki rodzaj zbiornika, obsady, aranżacji ci odpowiada a na to potrzeba trochę czasu.

Jak widzę uderzasz w BW dobry wybór, choć mi zbytnio nie podchodzi(pomimo podpisu do 42) więc milknę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak od siebie: Ja zacząłbym od czekoś mniej "przestronnego", żeby na początku popełniać błędy na czymś pokroju max 70L ;) Tej rady nie musisz słuchać

 

Akurat się z tobą nie zgodzę, bo poza kosztami mniejszy zbiornik nie przysparza więcej pracy a ewentualne błędy można tak samo popełnić przy mniejszym.

 

Jeżeli kogoś to wciągnie to bardzo szybko będzie chciał mieć większy zbiornik.

 

Jestem na to najlepszym przykładem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Błędy szybciej popełnisz przy mniejszym ale wprawy i ogłady nabrałeś na mniejszych zanim miałeś większe :lol: Tylko to było celem mojego posta by uświadomić ten fakt ale nie o to przecież chodzi. Jak ja sobie wyobrażam te 300L? Wielkie Żabienice i wypaśne korzenie których nie kupisz w sklepie ;) I tu będzie trochę pracy. Z obsady albo skalary albo neony :) Ze swojej strony jestem wielbicielem i podziwiam Malawi. Takie duże to było by coś;) Tylko kolejny etap pracy- tło wewnętrzne... ;) Jeszcze może dasz się namówić czy to już przesądzone z tą obsadą itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Błędy szybciej popełnisz przy mniejszym ale wprawy i ogłady nabrałeś na mniejszych zanim miałeś większe :lol:

To prawda. Przez pół roku miałem 54l. Potem przyszły 180l i 112l które postały z miesiąc.

 

Jednak zaraz wyleciały i zostały te cztery co w sygnaturce. Cały ten okres obfitował w intensywną lekturę książek i forum.

 

 

Wracając do tematu kolegi, to spokojnie możesz zaczynać od 300l. Z pomocą forumowiczów na pewno się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie strugał głupka i wciśnie co będzie chciał jeżeli mu na to pozwoli :D

Od sprzedawcy dostanie jeszcze pyszczaki, gibicepsy i arowane. Po tygodniu jeszcze piranie aby zrobic ponowne zakupy ;)

 

 

edek123, posuchaj ludzi na forum i nie daj sobie wcisnąć kitu w sklepie.

 

Obsada którą wybrałeś faktycznie do ponownego przemyślenia.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi są tacy którzy pracują w sklepach zoologicznych...a z akwarystyką nie mają wiele [nic] wspólnego. Do dziś pamiętam pytanie sprzedawcy "a otosek to jest to na szybie, tak?". :D

 

Trochę schodzimy z tematu, autor już wie, żeby najpierw ustalić co i jak i iść do sklepu po konkret, a nie pomoc. Na tym zakończmy OT nt. "jacy to sprzedawcy źli". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te otoski to nie są takie ryby typu glonojady ze głównie trzymaja sie szyby albo dna??? Mi zależy na rybach typu molinezja lub neonki (które wykazują więcej ruchu ) ;) Chciałem dodać, że mieszkam na wsi i mogę znaleźć mnóstwo ładnych ozdób do akwarium ;) na przykład jakieś ładnie wyglądające kawałki drewna ;) i jeszcze z okazji zbliżających się świat chciałbym życzyć ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT I UDANEGO SYLWESTRA ;)

 

Edit:

 

Jeszcze jedno. Zależy mi na tym aby nie było żadnych ofiar w moim akwarium bo nie chciałbym patrzeć na rybki z poobgryzanymi pletwami ;)

szczupak: Edytuj posty, używaj polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...