Skocz do zawartości

Pyszczaki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar założyć drugie akwarium tym razem 200litrów i chciał bym mieć w nim pyszczaki ponieważ akwarium ogólne już mam 600litrów... Może ktoś dać mi parę porad na temat pyszczaków??? jaki lubią klimat w akwarium??? kiedy się najlepiej się w nim czują??? Jak to wygląda w hodowli??? Nigdy jeszcze nie hodowałem tych rybek :) Kiedyś czeba zrobić ten pierwszy krok i zacząć :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że po to jest forum żeby się czegoś na nim dowiedzieć... Ale widzę że się myliłem :(

wybacz, dzisiaj trochę tu panuje nerwówka z różnych powodów. Ogólnie tak jak mówię, wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem będzie jeżeli rozejrzysz się za konkretnymi rybkami i wtedy ewentualnie możemy pogadać, pyszczaków jest bardzo dużo i ciężko tak doprecyzować odpowiedź. ewentualnie przeszukaj fora stricte dla malawi. :-) Forum owszem jest od tego, żeby się czegoś dowiedzieć, myślę że nie głupi ten Twój temat, po prostu już tu emocje wszystkich roznoszą ;-) A to dlatego, że co chwilę ktoś dubluje istniejące tematy. Żeby się zabezpieczyć na przyszłość zaczynaj wypowiedź od klauzuli: "szukałem w archiwum, w google też nie znalazłem konkretów..." ;-) wtedy można uznać, że naprawdę zależy ci na jakichś informacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar założyć drugie akwarium tym razem 200litrów i chciał bym mieć w nim pyszczaki ponieważ akwarium ogólne już mam 600litrów... Może ktoś dać mi parę porad na temat pyszczaków??? jaki lubią klimat w akwarium??? kiedy się najlepiej się w nim czują??? Jak to wygląda w hodowli??? Nigdy jeszcze nie hodowałem tych rybek :) Kiedyś czeba zrobić ten pierwszy krok i zacząć :) Pozdrawiam

 

Co do pyszczaków zbiorniczek ok na 2 gatunki , w zależności od agresji i wielkości rybek można coś dobrać . Klimat akwarium surowy, zazwyczaj biały piasek i mnóstwo skał, można coś tam posadzić, ale nie koniecznie, podstawa to wydajna filtracja - pyszczaki to brudasy, za to wodę lubią czystą. Dobre parametry wody to pH 8 - 8,8 , GH 5-10 choć ryby dostępne w sklepach wytrzymują wodę dużo twardszą np GH 20, Za to ryby z odłowu wymagają TWO max 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...