Jump to content

Czy Labeo bicolor może zabijać inne rybki w akwarium?


Gosia0889
 Share

Recommended Posts

Witam,

W moim 350L akwarium posiadam Labeo bicolor (dług.ok 10cm) który dzieli akwarium z różnymi gatunkami rybek (glonojad, labeo albinos, molinezje białe, czarne i żaglopłetwe, kiryski, gupiki, platki, neon innesa i czarny, bystrzyk barwny, zwinnik blehera, danio lamparci, gurami, mieczyki, rozbora klinowa, Cierniooczek Kuhla). Kilka dni temu zauważyłam na dnie akwarium jednego zwinnika blehera z dziura w brzuchu. Któraś z rybek lub ślimak Helenka wyjadł wnętrzności tej rybki;/ w kolejnych dniach padły mi pojedyncze osobniki platka, bystrzyk barwny i danio (te były nie naruszone) i cierniooczek kuhla (który był w połowie zjedzony). Rybki te padły lub zostały zabite w ciągu 2 dni. Czytałam w internecie ze taki labeo bicolor może być agresywny dla rybek swojego gatunku a także dla innych z czerwonymi płetwami lub gryzącymi się kolorami. Pytanie moje brzmi: czy jest prawdopodobieństwo, że labeo którego posiadam zabił wszystkie te pojedyncze osobniki? Po tych dziwnych sytuacjach przeniosłam labeo do oddzielnego zbiornika i od 2dni nie padła żadna rybka. Czy to zbieg okoliczności czy też labeo ma coś wspólnego ze śmiercią pojedynczych osobników? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

Czy to labeo to na 100% nie wiem. Ale wiesz...masz prawdopodobnie spory młyn w akwarium więc pewnie któraś ryba powiedziała DOŚĆ, MUSZE ZROBIĆ SOBIE WIĘCEJ MIEJSCA ;) . Kiedyś u kumpla labeo było agresywne wobec innych ryb.

 

 

A może po prostu ryby ci chorują. Ryba z dziurą w brzuchu mogła być chora i zdechła, a inne ryby po prostu się nią pożywiły.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego zastanawiam się czy oddać tego labeo do zooligicznego. Wpuściłam go raz jeszcze do głównego zbiornika i przekonamy się czy przez następne dni coś będzie nie tak. Chorobę raczej wykluczam, gdyż były to pojedyncze osobniki z różnych gatunków. Choroba raczej powodowałaby padnięcie kilka sztuk któregoś z gatunku. Poobserwuję labeo jeszcze przez kilka dni i się okaże :)

Link to comment
Share on other sites

Labeo Bicolor jest bardzo agresywny dla swoich pobratyńców - szczególnie pobudzająco działa na niego czerwony kolor.

Z tego powodu nie nadaje się do hodowli z rybami o barwie pomarańczowej lub czerwonej (tym bardziej mniejszymi od niego), które nieustannie atakuje i męczy. Twój grubowarg jest, sądząc po wielkości dorosły a agresja u tych ryb rośnie z wiekiem. Moim zdaniem to on zabija twoje ryby tym bardziej że wszystkie mają jakieś czerwone lub pomarańczowe akcenty w ubarwieniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...