Jump to content

Co to jest?Pomoże ktoś?

Recommended Posts

Mój kolega ma baniak 120l a w nim pływają dwa skalary,bojek są też helenki i ampularia.

Nie byłem w stanie mu odpowiedzieć co to za białe kulki.Więc jeśli ktoś się już z nimi zetknął to proszę o pomoc w ustaleniu co to i skąd się wzięło.Są one w wielu miejscach nie tylko na kokosie,ale też na szybach,roślinach.

Białe kulki,nie robaki na pewno,ale z tego co pamiętam jak mi mówił,że to pojawia się w nowych miejscach,ale chyba samo się nie przemieszcza.Ja myślałem,że to ikra ale skalary to by na liściu złożyły i w jednym miejscu chyba.Więc odpada.

Ampularie na pewno nad wodą co do helenek to nie widziałem jajek tych ślimaków

Tak właśnie mi się kojarzyło jak miałem ampularie,helenki mi się rozmnażają,ale jajek nie widuję.

To takie "saszetki" z żółtym środkiem? Jeśli tak to jaja helenek.

Są bez tych saszetek,kulki same ale zdecydowanie białe,jak na fotce tyle,że w wielu miejscach jak wspomniałem wyżej.

Piszesz kulki,ale na zdjęciach widać nie kulki tylko jakieś owalne kształty.

Trochę za bardzo intensywnie białe jak na ślimaka przytulika,a może jednak?

Sprawdź w google i porównaj,może to przytulik.

Faktycznie może trochę i są owalne,zaraz poczytam o tym przytuliku.

A neritiny tam niema?

Nie ma tego gatunku ślimaka w jego akwarium.Jednak z tego co czytam w waszych odpowiedziach i przy okazji gdzieś tam w necie,można chyba wykluczyć,że są to nośniki jakiegoś choróbska czy pasożytów?

Wszystko wskazuje,że będą to najprawdopodobniej jajka jakiegoś ślimaka,przynajmniej takie nasuwają się wnioski po tych odpowiedziach.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...