Skocz do zawartości

Zahamowanie wzrostu roślin.


Dusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od 2 tygodni rośliny nie chcą rosnąć nie wiem co jest powodem. Na niektórych liściach heteranthery pojawiły sie dziurki i czarne plamki. Wszystko pięknie rosło, nawet juz przycinałem bo wyłaziły ponad powierzchnie wody.

Rośliny heternathera, hemianthus, ludwigia repens. Podaje EC, Easylife profito wlałem wczoraj poraz pierwszy od miesiąca 1,5ml. Akwarium na ziemi ogrodowej.

Oświetlenie 1x15W sun glo oraz 30W żarówka energooszczędna 6500K.

Ph 8 (zamówiłem juz szyszki olchy do zbicia)

kH 9

no2- poniżej 0,3mg/l

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45l wody a ile masz W światła? Też 45W, co daje nam 1W/l a dalej, Twoje akwarium ma światło bardzo wysokie z żyznym podłożem, które jest przeznaczone dla zbiorników LT (brak nawożenia, słabe światło). Zobacz jak jest u Ciebie: światło bardzo dobre, żyzne podłoże jest, dostęp do węgla rośliny mają i mają nawóz, w którym nie ma jonów azotanowych (V) i ortofosforanowych (V), bo nie dodajesz ich dodatkowo. Rośliny na początku rosły bo miały zasoby w substracie / ziemi, a teraz została ona wyjałowiona i musisz uzupełniać braki.

 

ps. Przepraszam za brak spójności postu, jestem po ciężkim egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ciężko mi cokolwiek powiedzieć bez wyników jakiś testów ( no3- czy po4 3-), biorąc pod uwagę to co opisałeś zasugerowałem co może być nie tak.

Jeśli dopiero zaczynasz nawozić, to nie lej pełnej dawki wg zaleceń producenta, tylko jakąś 1/3 i stopniowo ją zwiększaj. Być może, że po jakimś czasie roślinom się polepszy, ja jednak przy takim świetle od razu zainwestowałbym w makro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...