Skocz do zawartości

Zielenice w moim akwarium


Nantai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 112 litrów profilowane. Akwarium już jest od ponad miesiąca. Pojawiły się w moim akwarium zielenice, zielone kropki na przedniej szybie, na żwirze (tylko przy przedniej szybie) oraz na tle wewnętrznym. Co tydzień podmieniam wodę 15%. Może źle dobrałem oświetlenie:T8 Aqua glo 20 W i T5 Grolux 24 dodatkowe z przodu, tył Philips Aquarelle. Podaje Co2 z bimbrowni bąbel co 1 sek. Nawóz raz w tygodniu http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-k2s0 ... 82727.html . Świece od 14-23 T5 Grolux, od 15-22.30 pozostałe dwie świetlówki. Co tydzień te glony przy podmiance usuwam. Nie jest to jakaś wielka ogromna ich ilość, ale zawsze. Proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej info o akwarium wg przyjętego na forum schematu ;)

 

Pewnie zbyt wysoki azot i fosfor. Użyj testów, będziesz wiedział czy ich poziom nie jest zbyt wysoki. Wysyp glonów nie jest jakiś specjalnie duży, czyli pewnie ich stężenie też nie jest wysokie.

 

Masz akwarium od miesiąca, czyli jeszcze nie dojrzało, najcięższe jeszcze przed tobą ;) Cierpliwość i testy lub wiedza i wyczucie

 

Nawozów nigdy nie kupowałem tego typu na allegro, używam tylko raz sprawdzonych z tego samego źródła, więc ciekawe jak działają twoje ;)

 

Zielenice ścieraj jak zawsze, mnie jak bardzo wkurzały glony przenosiłem krewetki do tego zaglonowanego :)Pomaga wyłączenie światła na 2 godzinki podczas oświetlania, przy większym wysypie glonów nawet zaciemnienie na kilka dni.

 

T8 Aqua glo 20 W i T5 Grolux 24 dodatkowe z przodu, tył Philips Aquarelle

Czyli 44W na 112 litrów podczas pełnej mocy oświetleniowej?. Co2 podajemy niby od 0,5 W na litr. Musiał byś mieć ok 60W oświetlenie. Teoretycznie, praktycznie nie wiem. Ale masz jeszcze te dwie świetlówki, napisz ich moc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej info o akwarium wg przyjętego na forum schematu ;)

 

Pewnie zbyt wysoki azot i fosfor. Użyj testów, będziesz wiedział czy ich poziom nie jest zbyt wysoki. Wysyp glonów nie jest jakiś specjalnie duży, czyli pewnie ich stężenie też nie jest wysokie.

 

Masz akwarium od miesiąca, czyli jeszcze nie dojrzało, najcięższe jeszcze przed tobą ;) Cierpliwość i testy lub wiedza i wyczucie

 

Nawozów nigdy nie kupowałem tego typu na allegro, używam tylko raz sprawdzonych z tego samego źródła, więc ciekawe jak działają twoje ;)

 

Zielenice ścieraj jak zawsze, mnie jak bardzo wkurzały glony przenosiłem krewetki do tego zaglonowanego :)Pomaga wyłączenie światła na 2 godzinki podczas oświetlania, przy większym wysypie glonów nawet zaciemnienie na kilka dni.

 

T8 Aqua glo 20 W i T5 Grolux 24 dodatkowe z przodu, tył Philips Aquarelle

Czyli 44W na 112 litrów podczas pełnej mocy oświetleniowej?. Co2 podajemy niby od 0,5 W na litr. Musiał byś mieć ok 60W oświetlenie. Teoretycznie, praktycznie nie wiem. Ale masz jeszcze te dwie świetlówki, napisz ich moc...

Całe oświetlenie to co napisałem T8 Aqua glo 20 W i T5 Grolux 24 z przodu, tył T8 Philips Aquarelle 18 W czyli 62 W przy pełnej mocy oświetleniowej. A to link do akwarium viewtopic.php?f=22&t=39053.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro

Testy ok

Oświetlenie ok

Nawożenie ok

 

Rośliny się bujną i więcej nie zobaczysz żadnych zielenic, bo na razie mogą sobie jeszcze pokonkurować

 

Cierpliwości i będzie ok. Kilka kropek zielenic to żaden problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro

Testy ok

Oświetlenie ok

Nawożenie ok

 

Rośliny się bujną i więcej nie zobaczysz żadnych zielenic, bo na razie mogą sobie jeszcze pokonkurować

 

Cierpliwości i będzie ok. Kilka kropek zielenic to żaden problem ;)

No roślinność mi zasuwa, że hoho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...