Jump to content

[98l] Ogólne - moje pierwsze / akt. str.3

Aga_mtb
 Share

Recommended Posts

Witam. Mój pierwszy zbiornik :-) Założony 26.11.2011

Wymiary : 70x35x40 / 98l Aquael

Filtr : Fluval 205

Grzałka : Aquael z termoregulacją 100W

Oświetlenie : T5 2x24W 6500K + 8000K / + nocne diody LED

Podłoże : Aqua Substrate II + piasek kwarcowy na wierzch + skałki - łupek filitowy

Woda : uzdatniona kranówka, cotygodniowe podmianki odstaną kranówką

Nawożenie : codziennie easy carbo, przy podmianach mikro, dodatkowo żelazo

Rośliny:

- Cabomba caroliniana

- Ludwigia repens

- Bacopa monnieri

- Hygrophila corymbosa

- Hemianthus duży

- Rotala indica

- mech Willow + jakieś inne drobiazgi

- Glosia - odrobina, którą namiętnie wyrywają prętniki...

Mieszkańcy:

- razbora klinowa 15x

- prętnik karłowaty 3x

- kirysek pstry 5x

- krewetka amano 3x

- helenki

Zdjęcie tak na szybko, w dzień zalania, na dalszych stronach aktualizacje...

Już ładnie wygląda a co dopiero jak zarośnie...;D

Dlaczego razbory ; ( to takie wykute:<

Dzięki.

Dlaczego razbory... Chciałabym mieć stadko / ławicę czegoś drobnego. Nie za bardzo przekonuję mnie neony, oprócz razbor, myślałam też o zwinnikach latarnikach (bardzo mi się podobają)...

W sumie razborki wdzięczne rybki...

02.12.2011

I pierwsi mieszkańcy.... którzy mam nadzieję niedługo przeniosą się do krewetkarium, które już pomału planuję.... Red Cherry lubią ryzyko, uparcie siadają do wlocie filtra, po czym muszę je wyciągać z kubełka.

Co do obsady będzie kilka otosków, stadko razbor espei (mam nadzieję, że uda mi się gdzieś kupić) i para ramirez.

Dzięki za miłe słowa, tak jestem pewna, że to mój pierwszy raz :mrgreen:

Wstawiam jeszcze raz cały zbiornik, tym razem porządnie pstryknięty. Po tygodniu widać już znaczny wzrost roślin - zwłaszcza cabomby i dużego heńka. Trochę (chyba) okrzemek pojawiło się na kamieniach, rośliny i szyby czyste.

Tego heńka kupiłam trochę w roztargnieniu, bo miał być mały heniek na trawnik....i teraz zastanawiam się, co z tym dużym zrobić... Zobaczę jak będzie rósł i najwyżej poprzesadzam go gdzieś bardziej na tyły, a na przód dokupię coś niskopiennego jednak.

Już ładnie wygląda a co dopiero jak zarośnie...;D

Dlaczego razbory ; ( to takie wykute:<

Dzięki.

Dlaczego razbory... Chciałabym mieć stadko / ławicę czegoś drobnego. Nie za bardzo przekonuję mnie neony, oprócz razbor, myślałam też o zwinnikach latarnikach (bardzo mi się podobają)...

W sumie razborki wdzięczne rybki...

a może razborki galaxy? Śliczniutkie...

a może razborki galaxy? Śliczniutkie...

A pewnie, że śliczniutkie, tylko jak dotąd w żadnym sklepie nie mogę ich wypatrzyć. Druga sprawa to cena, podejrzewam że za 1 szt. w granicach 10 zł - trochę dużo, biorąc pod uwagę stadko ok. 15 szt.

Poszukaj hodowców. Bo te rybki są bardzo łatwe w rozmnażaniu . Napisz gdzie mieszkasz to może będę miał od kogoś z 10 sztuk :D

Szukałam....i nic w Trójmieście oraz okolicach nie znalazłam.... :zamieszany:

a kamyki skąd masz jesli można wiedzieć?

Kamienie to łupek filitowy, zakupiony w takim centrum ogrodniczym, który ma dość spory dział sprzedaży kamienia. Wybór przeogromny, sprzedawca okazał się również akwarystą i sporo mi poopowiadał o kamieniach w akwa. Chociaż ja i tak miałam już wcześniej ten łupek upatrzony - mz pięknie wygląda w zbiorniku. Teraz żałuję, że nie wzięłam większych brył, tym bardziej, że cena zawrotna 1 zł / kg, a i tak Pan mi zaokrąglił tą cenę w dół :lol:

WOW-jak ci zarośnie,to...przyjde je zbić bo za ładne będzie ;)

To ja Ci pokaże mojego obrońcę zbiornika - suka ma nowe hobby :mrgreen: , a poza tym wbija kły w kostki wrogów i ogólnie połyka w całości...

Mała aktualizacja....

Zmieniłam trochę aranżację - w sensie poprzesadzałam i dosadziłam coś tam... Tylko teraz coś chyba zbyt kolorowo jest :|

Wprowadzili się mieszkańcy: stadko razbory klinowej i prętniki karłowate. Są też kiryski pstre i krewetki amano.

Bardzo mi się podoba akwarium,nie wygląda na pierwsze. Śliczny prętnik :D

A dziękuję :):)

Prętniki podzieliły sobie zbiornik na 3 rejony i każdy ma swoje terytorium. Po karmieniu odbywa się widowiskowy "pokaz sił", jak któryś próbuje żerować w rejonie należącym do innego. Wygląda to prześmiesznie i można tak siedzieć i oglądać i siedzieć i oglądać......normalnie miodzio.

Razbory bardzo często pięknie pływają w ławicy, chociaż czasem jest totalny chaos, każda gdzieś indziej. Totalnie ignorują prętniki i ze wzajemnością.