Skocz do zawartości

Problem z filtrem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, coś dzieje się mi z filtrem AQUAEL fan 1, działał mi dobrze od momentu kupna, w sobote przy podmianie wody wyczyściłem go i wszystko ładnie działało do teraz jak zobaczyłem że nie lecą bąbelki, wyciągłem gąbke, włożyłem spowrotem i zaczoł działać. Czy to jest normalne przy filtrach wewnętrznych, one sie zatykają czy mam jakiś feler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma.Czasami lubi się "zawiesić".Przy zakładaniu pokrywy zwróć uwage czy nie zacisnął się weżyk- o ile go posiada... Może to być też za długi wężyk i jesli spadnie poniżej poziomu pompki to bąbelki przestają lecieć.Bynajmniej u mnie tak się zdażało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak się dzieję, filtry wewnętrzne, należy dość często czyścic wszystko jeszcze zależy od tego ile i jakie mamy ryby oraz czym je karmimy. Szczególną uwagę musisz zwrócić tak jak kolega pisał na wężyk który lubi się przegiąć, albo zatkać i wtedy bąbelków nie ma, częsta przyczyną przynajmniej u mnie jest zapychanie się właśnie wężyka. Pamiętaj o częstym płukaniu gąbki co 3, 4 dni najlepiej w wodzie z akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nieeee tak często to nie no chyba że ktoś w akwa pełno rybich kup pływających po całym akwa i zapychających filtr.Czyśić się powinno raz na tydzień najlepiej po odmulaniu i podmianie wody.filtr należy czyścić w wodzie z akwa dlatego żeby nie zniszczyć populacji bakterii nitryfikacyjnych które żyją w gąbce filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eehhh spuszczasz wodę z akwa i wlewasz nową odstaną oczywiście.a filtr płuczesz w tej co spuściłeś mam nadzieje że teraz wszystko jasne 8-) A co do mętnej wody to opisz to zmętnienie i napisz jaki masz filtr.ale najlepiej zostawić sama się wyklaruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem się również podzielić z Wami moimi uwagami na temat Aquael Fan1. Mam go od ok. 2 miesięcy i jak do tej pory nie jestem z niego zadowolony.

1.Jakość filtracji pozostawia wiele do życzenia (pochłania makoro zanieczyszczenia ale pozostawia małe "paproszki")

2. Zaobserwowałem również problem z "zawieszaniem się" tego filtra opisany tu wcześniej.

 

Powiem, że do tej pory nie miałem problemów z filtrami wewnętrznymi. Poprzednio używałem aquaszut turbo ... ale padł (po pięciu latach bezawaryjnej i bezproblemowej pracy).

Może problem tkwi w materiale filtracyjnym? W poprzednim filtrze była nim włóknina a w fan1 mamy "skromniutką gąbeczkę". Może zbyt często ją czyszczę? (tu co kilka dni a włókninę w akaszut wymieniałem średno co 2 tygodnie) a powinienem dać mu popracować przez np. 2 tyg. i gdy troszkę się "przytka naturalnym materiałem filtracyjnym" efekt będzie lepszy...

 

Po mału tracę już cierpliwość i poważnie myślę o zakupie czegoś innego (np. następcy mojego poprzedniego filtra akqa szut..., bo zdaje się, że tego modelu, który miałem wcześniej już nie produkują).

 

Będę wdzięczny za Wasze sugestie i dobre rady.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że powinieneś poczekać aż filtr trochę popracuje. Przede wszystkim ze względu na rozwój bakterii nitryfikacyjnych, które są bardzo ważne w procesie filtracji. Jeśli faktycznie masz jakieś drobinki w wodzie, których filtr nie wyłapuje, to możesz dać do środka trochę włókniny albo płatek kosmetyczny. powoduje to jednak utratę mocy filtra. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jeśli chodzi o temat włókniny to jeszcze nad tym popracuję. Dawałem już włókninę ale jako pełny wkład bez gąbki, wtedy filtr tracił moc albo "zawieszał się". Spróbuję później zrobić zgodnie z Twoją radą i dołożę troszkę włókniny na gąbkę.

Na razie jednak poczekam, niech sobie popracuje w klasycznej wersji (tylko z gąbką).

 

Swoją drogą ciekawy jestem jakie są opinie innych użytkowników na temat aqael Fan1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mi przyszło do głowy spróbuj włożyć do tego filterka taką włókninę którą stosuję się w okapach na kuchnię.Nie jest ona aż tak gęsta jak akwarystyczna.a może pomóc wyłapać te drobinki.zrób taką próbę zobaczymy jaki będzie efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Teraz widzę, że mój problem polegał na zbyt częstym manipulowaniu przy tym filterku :lol: a trzeba było po prostu "pozwolić działać naturze..."

Po raz kolejny okazało się, że w akwarystyce jedną z najbardziej pożądanych cech powinna być cierpliwość!

 

Fitr działa ok (w klasycznej wersji - tylko z gąbką), woda czyściutka, rybki i właściciel zadowoleni :P

 

Dzięki za podpowiedzi- okazały się pomocne (szczególnie ta od Mei).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o napowietrzanie to brak bąbelków może być powodem zbyt głębokiego umieszczenia filtra pod powierzchnią wody. Po przesunięciu go wyżej bąbelki powinny znowu lecieć, przynajmniej tak zauważyłem przy swoim starym filtrze. Ostatnio przy podmianie wody zdjąłem końcówkę sterującą w obecnym filtrze Aquael FAN Mini Plus i zauważyłem że w czasie pracy filtra również nie było widać bąbelków i dopiero po ponownym jej umieszczeniu bąbelki znowu się pojawiły. Być może dłuższa droga strumienia wody od miejsca podłączenia wężyka którym dostarczane jest powietzre powoduje lepsze jego zasysanie... Dokładnie to nie wiem o co z tym chodzi... ale teraz filtr pracuje z końcówką i cały czas napowietrzanie działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...