Skocz do zawartości

Czas Świecenia w akwarium


ArMasteR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje akwarium to 54l

posiadam świetlówki

Grolux 15W 8500K

Sylvania luxline 6500K 15 W

____________________

Świeciłem 8h na dobę wszystkie świetlówki ale to było za dużo ponieważ miałem cały czas plagę glonów.

pomyślałem żeby spróbować np.

8h sylvania grolux+4h sylvania luxline

ale oczywiście 4h będą razem świecić a 4 h tylko grolux

 

czy macie propozycje na inne komplikacje świetlne na takie rośliny jak nurzaniec vanisiliera i zabienica okrągłolistna?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym nawozisz w jakich dawkach,obsada.

Jak dla mnie to nie wina światła,może też położenie akwarium mam znaczenie czy stoi w cieniu czy padają na nie promienie słoneczne?Podmianki kiedy i ile?

Coś robisz nie tak ale to nie wina świetlówek sam miałem w 54l 3x15 wat i glonów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak nie nawoże niczym,obsada to bojownik,7xneon inessa. akwarium stoi tak ze jak w scianie jest okno to jest na tej scianie co okno ale troche dalej gdzie jzu nie ma okna xd .

ale mysle ze to oswietlenie bo wczesniej mialem 15W i sie nie robily dodalem 15 kolejne i sie robia:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Powiem tak Ja świecę 10h

 

Od 11-21 gdyż chcę popatrzeć na akwa jak wracam z pracy. Może ale to może zwiększę czas do 11h czyli od 10. (fakt ze 30 min załączania i wyłączania jest kilku świetlówek imitując środowisko i nie narażając na duży skok oświetlenia)

 

Tak tylko w środowisku zbiorniki są większe niż nawet sklepowe 3000 L gdzie jest więcej organizmów żywych oraz parametrów atmosferycznych które sprawiają że przy takim normalnym dniu w zbiornikach jest ja jest.

 

My możemy się tylko zbliżyć wycinkiem do tego więc jak dla mnie 12-14h to jest no szał. Na 12 max bym ustawił po jakiś lekach ale 13-14 chyba jak bym miał sklep akwarystyczny i same ryby w zbiorniku.

 

[quote name="ArMasteR">

jeżeli przy 8 juz sa glony to ?

Poczytaj na forum/forach nie można tu mówić o jednym czynniku oświetleniu. Tak samo jak nie można tego zwalać na NO3 albo PO4

Jak masz Okrzemki to fakt problem z oświetleniem

 

ale ...

ale mysle ze to oswietlenie bo wczesniej mialem 15W i sie nie robily dodalem 15 kolejne i sie robia:p

 

Czy podajesz co2 bimbrownia.

 

jeśli masz 54l i 30 W to licząc nawet na brutto to masz 0,55W/l a liczyć powinno się netto :P

 

Moim zdaniem rośliny przy takim świetle i braku co2 nie przerabiają substancji w wodzie za co zabrały się owe wspomniane glony.

Ale przydało by się sprawdzić parametry wody. Bo właśnie przy proporcji NO3 >> PO4 mogą powstać glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

A ja dalej z zaciętością maniaka chciał bym wiedzieć jakie Wy glony zwalczacie przy pomocy CO2.

 

Poczytaj na forum/forach nie można tu mówić o jednym czynniku oświetleniu. Tak samo jak nie można tego zwalać na NO3 albo PO4

Oczywiście ze to nigdy nie jest jeden czynnik aczkolwiek algi i ich powstawanie to zawsze była chemia wody, światło jest tylko wzmacniaczem przyśpieszającym powstawanie ich ale bez światła tez sobie doskonale radzą.

 

wiec tak nie nawoże niczym

zaczne podawać Co2

Nie wiem czy to jest dobre posunięcie.

Musisz sobie zadać pytanie co chcesz tym Co2 uzyskać? Bo jego podanie moim zdaniem wzmocni pozycję glonów a może nawet pojawić się kilka nowych ładnych, choćby taki compsopogon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dziki

 

Chciałbym uzyskać tak jak i Ty zdjęcie tych glonów ( nie wiem czemu zawsze trzeba o to prosić, chyba to oczywiste)

To tak jak.. (Mam wgniecenie w samochodzie i nie wiem jak je usunąć) Bez foty to pomyślimy że jest do wyklepania/ wypchnięcia. A okaże się że nie ma pół przodu :P

 

A ja dalej z zaciętością maniaka chciał bym wiedzieć jakie Wy glony zwalczacie przy pomocy CO2.

 

To jest moje spostrzeżenie tylko.

Pojawiły mi się prawdopodobnie sinice. (pewnie przez to że 1-2 dni słabo ruszało mi co2 i jak wracałem z pracy to nic nie leciało bo za słabe ciśnienie było by przepchać zator po nocy) Już jest ok.

 

Czytałem o zaciemnieniach odłączaniach co2 itp rzeczach.

 

Poszedłem w drugą stronę... Zwiększyłem co2 tak że było na teście naprawdę żółto zielono. (nie mam Ryb ,w zasadzie przeczę temu bo są tylko krewetki i kosiarki z otoskami) Ale radziły sobie z wysokim co2.

Jak wiadomo Sinice nie przeżyją bez wysokiego NO3 jak i nie lubią tlenu.

 

Toteż zwiększając co2 sprawiłem że rośliny na pewno z 2ppm w ciągu 24h pobierały no3 i po4. Chciałem by one wybrały wszystkie składniki a tlenu powstawało przy tym tyle że na każdej roślinie bąbel obok bąbla jak by rtęcią je oblano.

 

Małego Heńka wyciągnąłem z wody bo szkoda mi było wody w akwarium i pokropiłem go wodą utlenioną (coś tam poskwierczało jak palone mrówki na słońcu przez lupę) opłukałem bieżącą wodą i do akwa. Ma się dobrze rozrasta się i nie zżółkł.

 

Problem ustąpił więc dla tego JA myślę ale to jest na jednym przypadku nie testowałem tego kilka razy CO2 pomogło mi z Sinicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...