Skocz do zawartości

odbłyśniki do 250l


tu-kasia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Tak się dziś zaczytałam o odbłyśnikach i zamierzam sprawić takowe w moim akwa. Czytałam, że ludzie robią takie z folii aluminiowej, różnego rodzaju taśm srebrnych błyszczących... Proszę o poradę, czy w ogóle warto coś takiego majsterkować. Podobno znacznie zwiększa to stopień naświetlenia w akwa. Moje oświetlenie: 2 x Aquaglo 30W, 1-18000K lux 90, 2-18000K lux 120 - nie wiem czy dobrze opisałam, proszę o uwagi. Dzięki z góry za sugestie. Acha, baniaczek 250l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Nie wiem, czy nie zostanę nagrodzona ostrzeżeniem, ale zamieszczę poniżej link, tam jeden człowiek opisuje jak zrobił odbłyśnik. Rzuć proszę okiem, jak możesz, czy takie coś byłoby ok? Chodzi mi o ten opis z fotką, na której jest taka srebrna folia.

http://www.akwaswiat.net/jakim-celu-zak ... 666-8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo ludzi używa takich taśm i foli aluminiowych. Do tego też wielu farb, które są bardziej szkodliwe i nic złego się nie dzieje.

Odbłyśnik to zawsze jakaś dobra forma doświetlenia. Bo światło powraca, a tak to mamy straty. Niby nic, ale zawsze coś.

Najlepiej zaklej tak, żeby para nie dostawała się pod tą folię/taśmę, bo może później pleśnieć itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka ze to pisze ale nie pierwszy raz sie z tym spotkalem tu na forum..

nie rozumiem dlaczego jezeli cos sie wyjasni w temacie musi on byc zamkniety?

pozniej jest milion dodatkowych tematów bo jakby ktoś mial dodatkowe pytanie tyczące odbłyśnika to musi zakładać nowy temat.

pisze nowy temat a pozniej pierniczą mu że temat juz istanieje ze szukaj ze to ze tamto.

 

nie można poprostu zostawiać otwartych tematów?

 

ps. tak samo jak w temacie zaczyna sie sprzeczka tez mod zamyka temat;/

po co? dać im ostrzeżenie forum jest do tego że każdy ma swoje zdanie i ma prawo sie wypowiedzieć

trzeba się później dogadać itd a nie zamknąć temat i problem z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało siedzisz na forach. Nie można zostawiać otwartych wszystkich teamów.

sorka ze to pisze ale nie pierwszy raz sie z tym spotkalem tu na forum..

Jak tematy nie są zamykane to tworzą się epopeje w stylu:

 

- Co to za rybka ?

- Gupik!

- Tak to gupik!

- Ok dzięki już wiem, można zamknąć.

- To 100% gupik.

- Mam takiego samego, to gupik.

- Gupik.

- No nie wiem, ale mi to przypomina gupika.

 

To autentyczny przykład, tylko chodziło o inny gatunek.

Ludzie lubią nabijać, dorzucać swoje 3 grosze.

 

Tematy globalne, kompendia, DIY o bimrowniach, o korzeniach itd. są pootwierane. Zamykane są tematy dotyczące konkretnego problemu i konkretnej osoby. Przykładowo tutaj, konkretne pytanie, konkretna odpowiedź, dziękuję, dowidzenia. Takich tematów o odbłyśnikach w których sam się wypowiadałem było przynajmniej kilka.

 

A to że ktoś Ci powiedział żebyś użył szukajki, bo taki temat jest już na forum, to zamiast się oburzać, powinieneś mu podziękować że Cię nakierował na źródło informacji.

Poza tym: po to też się zamyka, żeby nie było postów jak Twój. Wg. regulaminu jest to spam/OT, ale przymykam oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...