Skocz do zawartości

Rureczniki


Renn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po raz 2 (w życiu akwa) dałam swoim rybkom (na obiado-kolację) rureczniki. W książce Klausa Weita "Moje akwarium" pisało, że rureczniki mogą zagrzebać się w żwirku. Nie było ani słowa co się dalej stanie... czy się rozmnożą, czy zdechną itp. Nie wiem co robić :help:. Bo jeżeli się zrobi jakiś koszmar w akwa to nie będzie dobrze... Co wy o tym myślicie? :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twojej obsadzie bez paniki,zostają, żyją,rozmnażają się ale nie licz że je tam znajdziesz w ogromnej ilości.Przy odmulaniu czy grzebaniu w podłożu czasem coś się uda zobaczyć.Jako fauna bentosu pełnią pożyteczną rolę w rozkładzie martwej materii organicznej.Tam gdzie nie ma potrzeby stosowania sterylnych warunków hodowli,a zresztą moja opinia na sterylne hodowanie ryb jest negatywna,nie ma się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Podłącze się trochę pod temat. Otóż mam akwarium ponad pół roku.

Po jakimś czasie (2-3 miesiące po założeniu akwarium) ze żwirku zaczęły wystawać ogonki od rureczników. Nie mam pojęcia skąd się wzięły, bo nigdy nie podawałem pokarmu innego niż suchy (możliwe, że przyniosłem to z roślinkami?)

Akwarium ma 72l, dno drobny ciemny żwirek, zamieszkane przez 3 krewetki i 10 neonów inessa. Ani jedne ani drugie tego nie ruszają.

Pytanie jakie rybki zakupić, aby wyjadły to "dziadostwo"? Zależy to od dnia ale niekiedy wystaje tych ogonów kilkadziesiąt i wygląda to tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te które sie zakopią zdechną i ich szczątki moga zanieczyscić wode :geek: przeczytałem to z mojej książki ''Akwarium słodkowodne'' :D pozdrowienia ci życzę żebyś sobie poradziła :lol:

To twoja teoria z książki ;) zresztą fałszywa

Podłącze się trochę pod temat. Otóż mam akwarium ponad pół roku.

Po jakimś czasie (2-3 miesiące po założeniu akwarium) ze żwirku zaczęły wystawać ogonki od rureczników. Nie mam pojęcia skąd się wzięły, bo nigdy nie podawałem pokarmu innego niż suchy (możliwe, że przyniosłem to z roślinkami?)

Akwarium ma 72l, dno drobny ciemny żwirek, zamieszkane przez 3 krewetki i 10 neonów inessa. Ani jedne ani drugie tego nie ruszają.

Pytanie jakie rybki zakupić, aby wyjadły to "dziadostwo"? Zależy to od dnia ale niekiedy wystaje tych ogonów kilkadziesiąt i wygląda to tak sobie.

A to jest rzeczywistość i praktyka.

Populacje rureczników w akwarium można ograniczyć a nie zlikwidować,podniesienie temp do ponad 30 stopni powoduje ich większe potrzeby tlenowe i właśnie wystawianie części czy wychodzenie z podłoża.Najlepszymi ich łowcami z ryb są bojki i wielkopłetwy(sposób podejścia do ofiary :D )ale te ryby to również zagrożenie dla Twoich krewetek,więc jeśli żwirek nie jest ostry który mogą penetrować kiryski to możesz dołożyć komplet tych ryb np.pandy.Gupiki jedzą ale jak zamieszasz podłoże.Można zamiast ryb wprowadzić helenki(ślimaki)do ograniczenia rureczników i wypławków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym niedotlenieniem to mnie trochę przeraziłeś. Ja mam temperaturę 22-23stopnie, a one i tak wystają.

Taka Helenka sobie poradzi? Bo jak cokolwiek dotknie takiego rurecznika, to się od razu chowa, a ślimak chyba za szybki to nie jest :) Dodatkowo, czy potem nie będę miał plagi ślimaków?

Żwirek jest drobny i pewnie może się zdarzyć, że trochę ostry, więc szkoda rybek. Najbardziej by pasiły takie co złapią za ogon, wyciągną i zeżrą hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...