Skocz do zawartości

wybór sprzętu


misza166
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , własnie przymierzam się do zmiany akwa na większe dokładniej mówiąc ok 126 wym 80 x35x45 i oto moje pytanie

jaki filtr zewnętrzny wybrać mam na oku dwa HW 302 1000L/H cena ok. 115 zl ,a JBL e901 greenline 900L/H cena około 280 zl

czy warto dołożyć i kupić JBL czy zaoszczędzić i kupić HW proszę o opinie posiadaczy wymienionych filtrów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HW i sobie go chwalę. W zupełności wystarcza i jest cichy. A pobór mocy o różnicy 3 - 4Watt będzie niezauważalny w skali roku. JBL jest droższy, np wirnik do niego kosztuje około 50zł. W tej cenie ( cena filtra+wirnik) mam drugi nowy HW na gwarancji. Wybór jest Twój :P

JBL - 11W, poj. filtracyjna 7,6l

HW 302 - 18W, poj. filtracyjna 12L.

 

Dane mówia za siebie. :)

Różnica w rachunku prądowym za 2 miesiące

JBL - ok. 8 zł

HW - ok 13zł

 

Za tyle te filtry mniej więcej zużyją prądu od rachunku do rachunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jbl model e900 miał złą opinie ze względu na szczelność koszy. Ten problem został później rozwiązany i do każdego filtra była dokładana dodatkowa uszczelka. Dodam że tą uszczelkę firma wysyłała za darmo też dla starych posiadaczy tych filtrów. Nie stwarzała żadnych problemów typu że musi sprzęt im wysłać itp.

Na temat firmy jbl mam bardzo dobre zdanie. Np koledze nawaliła złączka która łączy węże z filtrem (model e1500), troszkę z jego winy bo tam grzebał ;). Zadzwonił do firmy jbl i mu wysłali za darmo nową w ramach gwarancji. Nie musiał odłączać filtra, wysyłać go i czekać ok miesiąca - wiadomo co by się stało w tym czasie z rybami!!! Także duży plus dla tej firmy za obsługę klientów.

Co do tej drugiej firmy nie mam zdania - nie znam jej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie słyszałem o tym że jeżeli chodzi o reklamacje to firma JBL bardzo dobrze się z tego wywiązuje i co warto podkreślić daje 4 lata gwarancji :D więc na 75 % decyduję się na JBL co prawda HW kusi dobra ceną nawet jak sie zepsuje po roku to nie aż takie straszne koszta, ale przy JBl większa pewność że będzie działał bez awaryjnie przez kilka lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Hw-302 już 3 lata, i co? I nic. Chodzi już tak te 3 lata, woda z niego nie cieknie, nie stał się głośniejszy, nie zatyka się, nie dzieje się z nim nic niepożądanego. Ale oczywiscie wybór należy do Ciebie, może po prostu miałem szczęście i trafiłem na nad wyraz dobrą sztukę i może inni użytkownicy forum, też trafili na dobre sztuki, bo jeszcze nie słyszałem, żeby komuś się coś w nich popsuło, no ale oczywiście Ty możesz już nie mieć tyle szczęścia i trafisz na jakiś wadliwy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz w 100& jbl e 700 ale nie zapomnij że ma być to greenline.

Szoti JBl ciągnie 9 wat.

Więc rocznie za pracę jbl zapłacisz 34 zł , a za HW 68 zł .

Więc 34 zł rocznie pichotą nie chodzi.

 

Masz rację, ale 30 zeta rocznie to nie majątek :) Ma się kasę, bierze się lepszy sprzęt. HW jest alternatywą, dla tych, co nie chcą, bądź nie mają większej kwoty na lepszy filtr. Jak ktoś ma kasę, jeździ mercedesem. Jak nie ma kasy, jeździ oplem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...