Skocz do zawartości

Problem z oświetleniem.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zrobiłem sobie belkę oświetleniową i zamontowałem świetlówkę 15W. Wszystko rośnie jak powinno lecz jedna strona jest niedoświetlona.

 

Nie wiem co mam zrobić.

 

Chciałem zastosować T5 ale niestety nie mam zamiaru kupować statecznika, a 14W świetlówka, którą mógłbym podłączyć pod elektronikę ze świetlówki nie zmieści mi się.

 

Myślałem nad taką lecz jak ją podłączyć

 

Dołączona grafika

 

 

Jak te kable z elektroniki od świetlówki podłączyć do tej świetlówki???

 

 

 

Może ledami doświetlić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobre oświetlenie tzn. mam 0,6W/l tylko po jednej stronie dociera więcej światła niż po drugiej więc chciałbym zastosować świetlówkę liniową lecz 14W T5 nie wejdzie mi pod tą belkę i dlatego myślę o takim czymś. Jak to podłączyć??? Da się do elektroniki z energooszczędnej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zastosować T5 ale niestety nie mam zamiaru kupować statecznika, a 14W świetlówka, którą mógłbym podłączyć pod elektronikę ze świetlówki nie zmieści mi się.

 

Myślałem nad taką lecz jak ją podłączyć

 

 

Są dostępne listwy zaciskowe o różnym rozstawie,które można dzielić nawet na pojedyncze elementy.Nawet zamiast oprawek jak potrzebuję do któregoś dodatkowego zbiornika zakładam je na końce świetlówek obojętne t5, t8 tak samo pod elektronikę i dobór odpowiednio par.(elektronika może być odzyskana ze spalonej żarówki energooszczędnej.)Oczywiście zakręcone na końcach świetlówki zaciski powinny być dodatkowo zaizolowane od wilgoci (nawet silikon),ale to już Twoja inwencja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz aqwa? Ledami to droga sprawa by cie wyszła jakie kup może sobie taka lampkę jak w zestawie Krewetkarium Aquael Shrimp SET 25x25x30cm zakładasz na szybę i masz ja gdzie chcesz.

z ledami już wcale nie jest taka droga sprawa.

wiec jezeli nie chcesz sie meczyc jak podlaczyc te świetlówke to ledami to zrób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...