Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze roślin


darek3160
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje założenia są takie :

 

- do wydania w granicach 200 - 300 zł

- roślinki mało i średnio wymagające

- ze 2 rodzaje mchów

- jakieś roślinki szybko pochłaniające nadmiar nawozów z podłoża

 

A więc, czy znacie jakieś dobre sklepy internetowe w których kupie przyzwoitą ilość roślin? W zwykłych sklepach nie chcę kupować bo wiadomo że tam nie ma zbyt dużego wyboru. Czekam na propozycje - jakie zestawienia roślin proponujecie na start. Ewentualnie jakieś niezobowiązujące propozycje co do aranżacji (akw. 240 L -raczej ogólniak - bez ryb z ADHD )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje założenia są takie :

 

- do wydania w granicach 200 - 300 zł

- roślinki mało i średnio wymagające

- ze 2 rodzaje mchów

- jakieś roślinki szybko pochłaniające nadmiar nawozów z podłoża

 

A więc, czy znacie jakieś dobre sklepy internetowe w których kupie przyzwoitą ilość roślin? W zwykłych sklepach nie chcę kupować bo wiadomo że tam nie ma zbyt dużego wyboru. Czekam na propozycje - jakie zestawienia roślin proponujecie na start. Ewentualnie jakieś niezobowiązujące propozycje co do aranżacji (akw. 240 L -raczej ogólniak - bez ryb z ADHD )

viewtopic.php?f=5&t=9355 wybieraj,ja dodam że mogę masę mchu Ci odsprzedać viewtopic.php?f=49&t=38289&p=345637#p345637 w niskiej cenie.

Roślina która szybko u mnie pochłaniała nawozy to nadwódka wielonasienna wbrew pozorom nie jest wymagająca hodowałem ja z powodzeniem przy oświetleniu 0.48w/l.Ale jest ich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem odezwij się na gg .Dzisiaj po 18 powinienem być. Powiesz mi co i jak odnośnie tego mchu. Możliwe że kupię co nieco.

 

To temat o roślinach, nie ugadywanie sie na gg. Takie sprawy załatwia sie pw. Taki post, to spam.

Ostrzeżenie.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam mam taką prośbę jestem początkującym akwarystą i potrzebuję pomocy w doborze roślin do mojego akwa.

112 litrów

oświetlenie :

1x 24w 6500 k

1x 24w 10000K Marine

podłoże JBL Manado

 

nawozy jakie mam to :

JBL kugeln

JBL Ferropol

Jbl Ferropol 24h

 

filtr Aquale powerhead circulator 650

temperatura 27 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...