Skocz do zawartości

Mieszanie pokarmów


JamZim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wiele różnych pokarmów firmy tropical tylko nie wiem czy lepiej je mieszać i przez tydzień podawać 8 zmieszanych pokarmów czy w jeden dzień podawać ten pokarm w inny dzień drugi pokarm itp.

mam:

-podstawowy pokarm dla ryb,

-superVit

-ichtioVit

-bioVit

-suszoną dafnie

-suszoną dafnie witaminizowaną

-ovoVit

-krill flake

-vitality&color

-tetre pro

-vitabin

-tetre rubin

Teraz co tydzień lub dwa wybieram sobie z 5 pokarmów i biorę z nich po troszku i mieszam w jednym 10 ml pojemniku i tym karmie ryby. Czy to jest dobry sposób karmienia? Czynie lepiej w pon karmić superVit w wt. ovovit itp. Lub przez jeden tydzień tylko jednym rodzajem kolejny tydzień innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętne. Możesz je wszystkie zmieszać, albo podawać przy każdym karmieniu inny.

Jak zwykle, post taki jak poprzedni i z taką dokładną odpowiedzią że idzie się pochlastać.

 

 

Ja mieszam zawsze różne pokarmy. Mam kilka gatunków ryb i każda bierze z innej części toni. Także pokarmy mają różne składy. Daje granulat, suszone larwy komara, jakiś granulat roślinny i tabletki. Mogę każdego sypać pojedynczo ale jedną łyżeczką nabieram z każdego pojemnika po trochu i wsypuje razem. Zauważyłem że niektóre ryby jedzą raz jeden a innego dnia drugi, jak by specjalnie wybierały co chcą w danym momencie zjeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...