Skocz do zawartości

Pytania do obsady 63l :)


Noname
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam pare pytań co do mojej obsady. :D

Najpierw napisze jakie rybki trzymam w moim 63 litrowym baniaczku:

- 2+4szt. Gupików Endlera

- 14szt. Neonów Zielonych

- parka Pielęgniczek Ramireza

- parka Molinezji Black Molly

- 5szt. otosków

- 1szt. krewetka filtrująca

- oraz kreweteczki red cherry

 

Więc tak najpierw kilka słów o atmosferze w akwarium. Tak ogólnie to rybki wszystkie się tolerują i nie ma sprzeczek. Pare dni temu zauważyłem małą rybkę. Okazał się to mały Gupiczek Endlera, niestety jest tylko jeden. Jakieś 2 tygodnie temu rozmnożyły się Molinezje Black Molly, małych było 20szt., wszystkie niestety byłem zmuszony oddac do sklepu akwarystycznego. Obecnie czekam aż krewetki red cherry się rozmnożą, ponieważ są tylko 3szt. a chcę więcej :D.

Tak jak już mówiłem mam parę pytań:

- czy zamiast molinezji mogłyby byc jakieś inne ładne rybki, a jeśli tak to jakie?

- czy do mojej obsady mógłbym dodac (wybierz jedną opcje albo nic :D): a)np. cierniooczki kuhla lub jakieś małe gatunki kirysków np. pigmejskie

b) razbory borneańskie lub inne malutkie stadne rybki :)

c) jakaś mała żabka np. karlik szponiasty lub inne rodzaje krewetek :P

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Pierw do mnie piszesz na PW. Odpowiedziałem Ci a ty nic. Teraz zadajesz znowu to samo pytanie kiedy odpowiedz na nią już dostałeś. Ściana czy jak? Jak jestem za mało rzetelną to po jaką ...... do mnie pisałeś?! Wytłumaczysz mi?! Albo nie usłyszałeś to co chciałeś usłyszeć. Mam nadzieje że teraz sprostam twym wymaganiom:

Dokup 4 szt. sumów rekinich, co tam kiryski lub cierniooczki kup 2 kiryśniki i coś konkretniejszego do zjadania glonów jak gibces. Przydałoby się coś na powierzchnie. Hmm... Może strzelczyki? Nieważne że potrzebują słonawej wody. Ważne że "rybki się będą tolerowały i nie będzie sprzeczek". Kup ich n szt.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoce. :D

Nie ma za co. ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bycia akwarystą trzeba dorosnąć, ja w moim 63l akwarium mam 4samiczki gupiki i do tego harem bojownika 1+2, żadnych super rybek nie mam i tak mój baniak cieszy oczy.

Rybki to nie wszystko, zacznij hodować roślinki żywe anie plastikowe...

Gdy zaczniesz się bawić w bimbrownie, nawożenie itd. to wtedy poczujesz co to jest akwarystyka. Bez roślin każdy zbiornik będzie się wydawał pusty dlatego nowicjusze dokupują olbrzymie ilości ryb nic o nich nie wiedząc. Pamiętaj i staraj się dążyć aby twoi podopieczni mieli w miarę naturalne środowisko.

 

Jestem pewien że opuścisz to forum z przekonaniem że się na rybach nie znamy a pan z zoologa ma racje w 100% który ci wciśnie niejeden bajer a ty go kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wszystkim za odpowiedzi. :)

Do Rafi200: Pisałem do ciebie na PW, bo z twoich wypowiedzi wiem, że jesteś doświadczony. A napisałem ten temat, ponieważ chciałem też wiedzieć co myślą inni lub jakie mają propozycje w sprawie mojego akwarium.

Do Wielki K: A konkretnie ile tych sztuk dokupić? :D

Do Guma: Molinezje narazie nie są duże mają po 4-5cm, raz mi się już rozmnożyły, a samiec nie gonił samicy, więc myślę, że nie trzeba trzymać ich w haremach, ale wiem, że jesteś bardziej ode mnie doświadczony, więc zmieniam swoje przekonanie, a gdy molinezje troszkę podrosną oddam je do zoologicznego. :) W akwarium hoduję dość sporo roślinek żywych takich jak gałęzatka, dwa rodzaje anubiasów, moczarka, mech jawajski, i jeszcze 2-3 roślinki, których nazw zapomniałem. A i jeszcze jedno, na pewno nie pożegnam tego forum, ponieważ jest ono głównym źródłem informacji, ale też nie ufam do końca "panu z akwarystycznego". :D

O rybkach dość dużo czytam, ale problem w moim akwarium tkwi taki, że mam tylko jedną parkę rybek, które tu być nie powinny, ale myślę też, że nie jestem tak mało inteligentny, by do mojego 63 litrowego zbiorniczka wpuścić skalary lub jakiegokolwiek zbrojnika... :)

 

Dzisiaj lub jutro postaram się wrzucić fotki. :D

 

A i jeszcze pytania:

- Czym karmić moje rybki? (oprócz suchych płatków)

- Na ile zostawiać włączone światło w akwarium?

- Czym karmić krewetki red cherry? (opróćz pokarmu dla krewetek) Czytałem, że krewetki red cherry bardzo lubią jeść banana, tylko jak go im podawać?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecić możesz od 8 do 11 godzin.

Ryby w zasadzie powinno się karmić żywym pokarmem a "dokarmiać" płatkami, polecałbym larwy komara białego mi paczka starczyła na pół roku a kosztowała poniżej 5zł. Taki pokarm jest dużo zdrowszy i wydajniejszy od płatków.

http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... e-id9.html

 

 

Co do karmienia RC to one same sobie pozjadają to co opadnie na dno, jak masz tam jakiś mech to sobie same dają radę, ich akurat specjalnie nie musisz dokarmiać. Ale wszystko zależy od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wielki K: A konkretnie ile tych sztuk dokupić? :D

 

U mnie maluchy pojawiły się, kiedy w akwarium było 8 dorosłych RC, w tym (tak na oko) co najmniej 3 lub 4 samice.

(...)

- Czym karmić krewetki red cherry? (opróćz pokarmu dla krewetek) Czytałem, że krewetki red cherry bardzo lubią jeść banana, tylko jak go im podawać?? :D

Moje poza specjalnymi karmami (Hikari) pierońsko lubią np. pokarm w tabletkach ze spiruliną, niby przeznaczony dla zbrojników.

A banana (mały kawałek) najwygodniej nabić na drewniany patyczek, np. taki używany do szaszłyków albo jedzenia chińskich potraw (zestawy do kupienia za grosze), i wsadzić na jakiś czas do akwarium (najlepiej po zgaszeniu światła, kiedy ryby są mniej aktywne). Potem wyciągnąć. Wszystko bez moczenia łap w wodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanko, bo moja obsada aktualnie wygląda tak:

-parka ramirezek

-14szt. neon zielony

-5szt. otosek

 

I moje pytanie: Czy mógłbym "upchnąć" (jakbym się bardzo, bardzo uparł :)) tam 5-6 kirysków np. malutkich lub pigmejskich lub ewentualnie np. samca bojownika lub samicę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...