Skocz do zawartości

Pałeczki nawozowe


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Tak sobie właśnie pomyślałem czy można by w akwarium stosować pałeczki nawozowe do roślin doniczkowych? Głównie mi chodzi aby nie odbiło się to na krewetkach. Próbował ktoś kiedyś???

 

 

 

Czy to nie jest to samo co akwarystyczne tylko nazwa inna i kilka razy tańsze od tych akwarystycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam,ale często karmię pielęgnice pokarmem dla ryb w oczkach wodnych i nie ma problemu,a jest sporo tańszy.

Jest to możliwe,ale może tu wchodzić w grę chemia,której stworzenia żywe(tu ryby,krewetki) nie tolerują.A jedynie dobrze służy roślinom.

Na pewno dało by radę jak by w akwa były same rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ważny jest ich skład ,sam stosowałem jakieś tam niby torfowe pod nasiona i do roślin doniczkowych poprawy we wzroście nie zauważyłem natomiast krewetki RC przestały się rozmnażać po porządnym odmulaniu i wyciąganiu z dna resztek owych pałeczek znowu zauważyłem zajajowacone samice.Nie sądzę żeby to była dobra forma nawożenia podłoża.

Nie które rzeczy nie akwarystyczne nie podejdą do akwarium (niektóre,tak) jak Sławek pisał karmę podaje i jest okej ale eksperymentujmy na ograniczonym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie które rzeczy nie akwarystyczne nie podejdą do akwarium (niektóre,tak) jak Sławek pisał karmę podaje i jest okej ale eksperymentujmy na ograniczonym polu.

I co ważne na własne ryzyko.

Żeby później nie było- Sławek napisał,że można karmić taka karmą,a mi ryby padły :roll:

Jest wiele rodzajów takich karm i szczerze mówiąc moim rybciom podszedł tylko jeden.

Dziś spróbowałem z kolejnym i wypluwały(pewnie jak by je przegłodzić to i do tego by się przyzwyczaiły,ale nie będę na siłę kombinował).

 

Pokarm to pokarm,bo ryba to ryba.Jednak już nawóz do kwiatów,a nawóz do roślin akwariowych,to jak już pisałem może być różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...