Skocz do zawartości

28W w 25L


azja49
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2x 14W

aqua glo

flora glo

 

rośliny bąbelkują.... to znaczy moczarka i lotos....

gałęzatka na korzeniu trochę zmarniała

ludwigia rośnie od dołu wypuszcza nowe pędy.... ale te stare posadzone trochę marnieją ale jak nowe urosną to się przytnie 5cm od podłoża i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam na rozwój sytuacji akwa dopiero ma tydzień

wiec jeszcze nic nie wiadomo.....

jak mi sitowie drobne rozłoży trawnik to zostaje tak jak jest.... bo mi na tym zależy bo i chce dokupić glosie żeby też trawnik zrobiła....

i będę je przekładał do 240l :)

i tak samo ludwigie... i rotale... która w przyszłym tygodniu zasadzę...

bo nie stać mnie żeby kupić od razu taka masa roślinna do 240l....

więc otworzyłem hodowle w domq...

i czekam aż zacznie rozrastać się ....

i ciach ciach... i do dużego....

po tygodniu znowu ciach ciach i do dużego i będzie dobrze... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz tam CO2 i konkretnego nawożenia, to daleko tak nie zajedziesz. Nie ma fizycznej możliwości prowadzenia baniaka >1W/l bez tego. Ze światłem jest jak z jazdą samochodem. Im szybciej [więcej światła], tym fajniej, ale i ryzyko wypadku [glonów] dużo większe.

Da się prowadzić taki zbiornik, ale jak nie masz dużego doświadczenia w kwestii sałaty, to sukcesu nie wróżę. Na jednej świetlówce, to tam powinieneś nawet glosie utrzymać. Oczywiście też przy co2 i nawożeniu.

 

Co do samego przelicznika W/l, trochę tutaj szwankuje przy małych baniakach i dużych mocach oświetlenia. 28W w 25l [40x25x25], a 60W w 54l [60x30x30] to dwie różne bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, faktem, inaczej się rozkłada to światło, kiedy musimy doświetlić 60 cm słupa wody (dno wysokiego dużego akwarium), a tylko te 20 cm w małym akwarium. Do tego trzymanie wysokich roślin jest bardzo niekomfortowe.

A więc widać już jasno :D że możesz mieć ciemniej i wyjdzie to na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...