Skocz do zawartości

Problem z mchami.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Peacock Moss, Weeping Moss - mam te dwa mchy i zaczęły mi się z nimi problemy.

 

Parametrów na ogół nie badam lecz mam test na Ph ale to raczej mało ważne.

 

Sedno sprawy to to, że moje mchy robią się czarne zwłaszcza przy końcach, a do tej głównej odnogi, z której wychodzą te malutkie to właśnie te małe są takie rzadkie i krótkie.

 

Sorka za opis ale nie wiem jak to inaczej opisać.

 

Wrzucam fotkę lecz na niej mało co widać ponieważ robiona telefonem. Jak ktoś by bardziej chciał się przyjrzeć to proszę o napisanie to wrzucę kolejne fotki.

 

Nawożę Potasem, Żelazem, a jak by było trzeba to mogę lać sere florene czyli ogólny. Na razie nie lałem tej sery tylko sam potas i żelazo.

 

Fotka:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz światło?

 

15W w 25l czyli 0,6w/l

 

Czy może on po prostu nie gnije?

Czy masz brązowe gałązki?

 

Gnić to nie bo niektóre roślinki mi zaczęły gnić to raczej powinienem wiedzieć jak wygląda.

 

 

Gałązki jak to gałązki postaram się to tobie wyjaśnić na rysunku:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Ta główna gałąź jest normalna. Te odstające są takie jakby rzadsze i mają takie niby nasionka, a wokół nich jest taka jakby mgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Staurygyne.Sp

*Peacock Moss

*Wgłębka

*Weeping Moss

*Hemianthus Micranthemoide

*Rotala Indica

*Cabomba Caroliniana

*Eleocharis Vivipara

*Rzęsa Wodna

*Rogatek Antyglon

*Nużaniec

Takie mam tam rośliny, a ten mech własnie stoi w centralnym środku tam gdzie najbardziej oświetlone. Da rade coś zrobić np. podawać co2 albo coś aby go nie przenosić gdyż jest on zahaczony do korzenia, a korzeń jest na tyle duży, że nie da się nim za bardzo manewrować.

 

 

Czy oddalenie lampy nie zaszkodzi pozostałbym rośliną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to zbyt wysoki poziom żelaza.

Co do światła to raczej roślinki je lubią :mrgreen: no chyba że świeci zbyt długo.

Widziałem wiele pięknych i zbitych maszków rosnących tuż pod powierzchnią lustra wody,poobcinaj te zarażone końcówki i obserwuj co dalej będzie się działo.

Pozdrawiam Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że świeci zbyt długo.

10 godzin

 

 

 

To co zaprzestać podawanie żelaza. To czym teraz nawozić??? Mam sere florene, potas i żelazo. Na dniach mogę zrobić bimbrownie.

 

 

 

Spotkaliście się z czymś takim, że mech ma nasiona???? Bo na korzeniu w okolicy takowego mchy leżą brązowo-czarne kuleczki i na pewno to nie jest ikra bo mam tylko krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie uparłem się ale mam i nie wiem czy podawać czy nie. Tych pierwiastków nie mierzę ponieważ u mnie w sklepie ich nie ma a na allegro mi się nie opłaca zamawiać samych, a nic więcej nie mam do kupienia.

 

 

 

To co zaprzestać podawanie żelaza. To czym teraz nawozić??? Mam sere florene, potas i żelazo. Na dniach mogę zrobić bimbrownie.

 

 

 

Spotkaliście się z czymś takim, że mech ma nasiona???? Bo na korzeniu w okolicy takowego mchy leżą brązowo-czarne kuleczki i na pewno to nie jest ikra bo mam tylko krewetki.

 

Wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie każdy wieloskładnikowy nawóz pomoże,co do oddalenia lampy i kondycji reszty roślin zdaj się na własne obserwacje.Ale jak już wspomniałem masz dość dobre oświetlenie i możliwe że brązowieją od nadmiaru światła,sam oceń czy zmiany w kolorze są bezpośrednio pod lampą a jak wyglądają w zacienionej części akwarium.

U mnie zbrązowiały tylko te mchy które były blisko powierzchni.

Widziałem wiele pięknych i zbitych maszków rosnących tuż pod powierzchnią lustra wody,

Również widziałem np. w moim akwarium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do tej pory nie podawałem ale dzisiaj zaczynam bo miałem już w tygodniu prawie zrobiony reaktor na kwasek i sodę oczyszczoną ale zaworki, które kupiłem to totalne tandety i wszędzie się kwasek lał dlatego też zaraz jadę do innego sklepu akwarystycznego i kupię, zmontuje i powinno działać.

 

 

 

Opłaca mi się dozować CO2 za pomocą małego filtra wewnętrznego w akwarium 25l. Chciałbym nim dozować i za razem zrobić coś aby nie powstawał mi kożuch bakteryjny bo sama kaskada nie daje rady z kożuchem.

 

 

Ja chciałbym się was zapytać tak na marginesie czy patrząc na działanie kaskady FZN 1 to nie wydaje wam się dziwne, że woda jak leci to ta część tego "wodospadu" jest zanurzona i cała woda wpada pod tafle wody, a nie na jej tafle i nie daje sobie rady z kożuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filtry FZN, są tak skonstruowane. Mam FZN 3 i nigdy nie miałam problemów z korzuchem bakteryjnym a to, że częśc wylotu jest pod taflą, jest akurat dobre- przy moich pistiach wir na tafli wody byłby dla nich zabójczy.

Poza tym raczej nie wina samego filtra, że tworzy sie korzuch bakteryjny ale róznież np. braku pokrywy lub zbyt niewystarczającej ilości roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...