Jump to content

Dodatkowe oświetlenie do akwarium (Oświetlenie Led)

tomi270
 Share

Recommended Posts

Witam

Posiadam pokrywę 80x35x40 Wromak w swoim 112 l akwarium.

W niej zamontowane są dwie jarzeniówki Sylvania Gro-Lux po 18 W.

Chciałbym doświetlić akwarium diodami LED.

Proszę mi napisać jakie diody LED nadają się do oświetlenia akwarium ,by poprawić wzrost roślin.

Jak zamontować diody LED w mojej pokrywie.

Proszę o odpowiedz.

Do wzrostu roślin to przede wszystkim więcej światła tj. ok 0,5W/ 1l czyli do Twojego baniaka musi być ok 55-60 W, diody fajnie wyglądają w nocy dla podświetlenia akwarium, na allegro jest pełno ogłoszeń z diodami, wedle uznania jak co się komu podoba, jak ja miałem diody przymocowałem je normalnie na taśmę to pokrywy

Do wzrostu roślin to przede wszystkim więcej światła tj. ok 0,5W/ 1l czyli do Twojego baniaka musi być ok 55-60 W, diody fajnie wyglądają w nocy dla podświetlenia akwarium, na allegro jest pełno ogłoszeń z diodami, wedle uznania jak co się komu podoba, jak ja miałem diody przymocowałem je normalnie na taśmę to pokrywy

To jest przelicznik do zwyklej "jazeniowki". Tez widzialem akwaria bazujace na oswietleniu LED i jestem ciekawy jak to wszystko rosnie tam.

Ledy mają bardzo wąskie spektrum światła. Wstawi Aquarelle, albo jakiś moduł to będzie bardziej zadowolony przy podobnych kosztach.

Oczywiście są już akwarystyczne ledowe świetlówki, ale w ich cenie zrobi o wiele lepsze standardowe oświetlenie.