Skocz do zawartości

Prętnik - pytanie


marekvip10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Samiec prętnika od kilku dni jest bardzo poirytowany , goni samiczki i strasznie dużo spożywa pokarmu . Dodaje zdjęcie i odpowiedzcie mi czy to jest gniazdo prętnika w którym trzyma ikrę . Właśnie ten samiec to zrobił .

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0eda5ec3b510268.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam podobne pytanie

 

Mam w akwarium naklejane tło wewnetrzne. W piątek zobaczyłem, że się odkleiło częściowo i jest za nim "piana" a w niej samiec prętnika. Nie byłem pewien czy to gniazdo czy poprostu piana zrobiona przez powietrze. Wybrałem pianę łyżeczką,a tło podkleiłem jeszcze raz. W niedziele wieczorem wracam z weekendu a tam znowu gniazdo, tym razem w rogu. Samiec odpędza samice [trzymam 1samiec+2samice] i pilnuje gniazda. Chciałbym ocalić narybek. Co robić? Kiedy wiadomo czy doszło juz do tarła? Dodam, że gniazdo jest ciut większe niż autora tematu i prętnik jeszcze je rozbudowuje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ocalić narybek. Co robić?

Zacznij hodowlę pierwotniaków. O ile dojdzie do tarła, o ile z ikry się wykluje narybek, o ile nic go nie zje to podobnież sam jest wymagający w stosunku do pokarmu. A jak uda ci się wychować 30% narybku to można to uznać za sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...