Skocz do zawartości

Jaki filtr?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie;)

Ponieważ już niedługo będę miała akwarium 200lod wujka (szkło, pokrywa, żwirek i grzałki z termoregulatorami) muszę dokupić filr. I tu moje pytanie. Jaka moc? I jaka wydajność, w sensie ile litrów na godzinę?

Mam możliwość zamienić się z przyjaciółką ja jej kupie filtr do jej 63l akwa, a Ona mi da swój filtr. Dostała za duży! Powinna miec 300-400l/h, a ma 600l/h.

Czy ten 600l/h starczy na 200l akwarium?

(WEWNĘTRZNY FILTR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż przy 200l bym już sie raczej rozglądał za Zewnętrznym Filtrem.

Zdecydowanie bym się rozglądał...

Ja mam kaskadę deklarowaną na 750 l/h przy 126 l i bez rewelacji, a co dopiero wewnętrzny. Myślę, że filtr zewnętrzny (kubełkowy) przeznaczony do aqwa od 200 l w górę będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600l/ h to bardzo marnie, do tego jeśli to wewnętrzny to nawet nie zaczynaj. U mnie w zbiorniku 240l wydajność filtrów to 1800l h i pojemność na media filtracyjne tych filtrów to prawie 9l

 

O przepustowości 650l wewnętrzny eheim, to ja mam w akwarium 50l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko filtr zewnętrzny do takiego akwarium ;) Trzeba kupić taki żeby woda była git, wewnętrzny przy takim litrażu tego nie spełni. Poszukaj na http://www.kirysek.pl lub po prostu pójdź do zoologika i zapytaj o filtr zewnętrzny do 200l. Na pewno ci powiedzą chyba że trafisz na kogoś kto się nie zna :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...