Skocz do zawartości

Obsada 65l z kiryskami i neonkami


beniamin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Moje akwarium: 65l, 25oC, PH7, pozostałe parametry w normie i pod kontrolą, filtr JBL CrystalProfi i100 z dwiema dodatkowymi kasetkami z filtrami biologicznymi.

 

Obsada jak dotąd: 9x neonki, 7x kiryski sterby, 2x krewetki red fire, być może jeszcze dwie krewetki bee shrimp, ale raczej już nie (od początku się chowały, ale nie widzę ich już od kilku dni, a największy kirysek się nimi mocno interesował).

 

I teraz pytanie: jakie ładne i efektowne, niezbyt małe rybki będą sie dobrze czuły w takim otoczeniu i będą prawdziwą ozdobą akwarium. Chodzi mi o pojedyńcze sztuki lub parki, nie chowające się specjalnie i nie pływające przy dnie.

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półdziubki - wydają mi się atrakcyjne, ale przeczytałem, że lubią jeść z powierzchni wody, a u mnie prąd wytwarzany przez deszczownicę jest taki, że cokolwiek, także płatki, po 2 sekundach są już w każdym miejscu akwarium, ale na pewno nie na powierzchni. Czy to nie będzie problem?

 

Szczupieńczyki - są piękne, takie właśnie chciałbym mieć, ale boje się o małe rybki i krewetki. Po tym jak jeden duży sterby zjadł obiad droższy niż ja jem w niezłej restauracji nie jestem specjalnie przychylnie nastawiony do takich rybek. A z krewetek nie chcę rezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półdziubki - wydają mi się atrakcyjne, ale przeczytałem, że lubią jeść z powierzchni wody, a u mnie prąd wytwarzany przez deszczownicę jest taki, że cokolwiek, także płatki, po 2 sekundach są już w każdym miejscu akwarium, ale na pewno nie na powierzchni. Czy to nie będzie problem?

A czy nie prościej wyłączyć filtr podczas karmienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...