Skocz do zawartości

pytanie dotyczace belki


azja49
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej zainwestować w pokrywę z oświetleniem.

Dlaczego? Rozwiń zdanie.

Przede wszystkim dużo lepiej wygląda takie akwarium i nie widać lustra wody. No chyba, że ktoś ma życzenie je eksponować

 

Patrząc na takie belki przypominają mi się czasy 20lat temu jak nie było nic innego w sklepach oprócz podobnych metalowych wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w 40 litrowym ale w 240litrowym na pewno.

A! Nie sprecyzowałeś. ;) Przy 240l też bym rozróżnił.

Koniec spamu.

 

Belka jak i pokrywa mają swoje wady i zalety (głupie zdanie - nic nie jest idealne, ale od jakiegoś wstępu musiałem zacząć). Z pokrywy ucieka mniej ciepła ale jak jest go za dużo to trzeba montować wiatrak. Przy belce woda szybciej paruje. Sam problem przeróbki pokrywy gdy się chce założyć roślinny przytłacza zwykłego śmiertelnika ale i cieszy majsterkowicza. Każdy bierze to co lubi. Ja w swoim 54l nie planuje pokrywy tyko 1 może 2 moduły 11-nasto Watowe. Zobaczymy jak będzie lepiej wyglądać.

 

Na Internecie można przeczytać co dla kogo jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Ponoć o gustach i upodobaniach się nie rozmawia ale ...

Moim zdaniem o wiele ładniej wyglądają zbiorniki odkryte, w szczególności jeśli samo szkło jest ładnie i estetycznie wykonane, krawędzie wyoblone, cała frajda jest patrzeć na taki baniaczek niż oglądanie czarnej wytłaczanki od góry. Nie wyobrażam sobie strzelczyków indyjskich czy wabi kusa w innym baniaku jak otwarty. Inna sprawa jest taka że dekiel zabezpiecza ryby przed wyskakiwaniem, stuknie taka o dekielek i prawie bez szkód wpada do baniaka. Zdecydowanie moje preferencje to zbiornik odkryty.

 

Co do belki to jest ona całkiem fajna, cena też nie jest jakaś extra wygórowana, przypuszczalnie można spróbować poszukać czegoś tańszego. Ta ilość światła spokojnie powinna zapewnić całkiem znośny rozrost roślin średnio wymagających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o taka odpowiedz jak ostatnia mi chodzi... myślę ze temat można zamknąć

 

powiem krótko nie mam ochoty na pokrywę choćby dlatego że ..... mam filtr zewnętrzny + kaskadę... i to już jest wycinanie otworów pod kaskadę....

dwa dokładanie oświetlenia też może być męcząca........ a rybki i roślinki jakie planuję znajdują się w dziale obsada zbiorników do 240l ... i tam też potrzebuję waszej pomocy... wiec może rozwińmy dalej wątek tam....

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...