Jump to content

25l Krewetkarium

Recommended Posts

W końcu zdecydowałem się na 25l(40x25x25) baniak mam już zakupiony.

Co do krewetek to myślałem nad takimi:

6x red bee/CR

6x hummel/black bee

albo

6x Yellow

8x red cherry

i

6x Co jeszzce poradzicie?

Chciałbym, żeby to były kolorowe krewetki i ładniejsze od tych podstawowych RC i babulati.

Rybek wo gule nie będzie.

I mam pytanie mając 8 krewetek na początek w zbiorniku 25l to do jakiej ilości muszą się rozmnożyć żeby je było widać bez dłuższego szukania.

I kiedy mam odławiać krewetki, żeby nie było ich za dużo. Mam zbiornik 112l więc w razie potrzeby mogę trochę ich tam po przeżucać.

hallo

To już chyba pewne będzie 6x Crystal red, 6x hummel 6x Yellow.

Zakładam iż wiesz że parametry wody będziesz musiał dostosować pod najwybredniejszą z tych krewetek czyli Cristalke. Mając Neocaridiny a przypuszczam, że Yellow-y jakie miał będziesz będą z rodziny Neocaridina, możesz zapomnieć o potomstwie hummeli, feromony wydzielane przez Neocaridiny blokują rozmnażanie u hummeli, chyba że źle pamiętam. Yellow-ki z Neocaridinia powinny się utrzymać wszędzie bo tu tylko żółte "red cherry" są.

Jeśli chcesz się bawić w krewetki z grupy serrata spróbuj z czerwonymi i czarnymi cristalkami o jakiejś niskiej gradacji od C do A. Choć nie polecę ich początkującemu krewetkomaniakowi.

Czy z tych krewetek zrobią się mieszańce?

Nie, chyba że hummel okaże się być czarnym Cristalem ^^