Skocz do zawartości

metnienie wody


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH

Mam akwarium założone od listopada wszystko było ok na początku teraz mętnieje mi woda, nie jest krystaliczna jak wczesniej.

Zastosowany filtr firmy aguael Fan 3 od razu została wywalona gąbka oryginalna i zastąpiona gąbka jaką maja w sklepach zoologicznych. Było ok jest żle. Podłoże drobny zwirek w akwarium 2 skalary, 2paletki, 10neonków, 3 kakadu, 4 barwniaki, 5 glonojadów, 2 kiryski 1 molinezja,3 pawie oczka

Podmianę wody robię raz na tydzień nic nie daje. Wczoraj spusciłem 40 l wody nalałem świeżej,dodałem środka na pasożyty i dzisiaj wstaje woda trochę mętna 1 molinezja padła 1 oczko pawie padło i jeden gurami tez a drugi chyba dzisiaj się przekręci. Co mam zrobić dajcie znać bo szkoda mi rybek najbardziej paletek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mętna woda prawdopodobnie jest spowodowana zakwitem pierwotniaków. Powodem tego prawdopodobnie jest to że akwarium nie przeszło cyklu dojrzewania. Teraz do tego pewnie masz ostre przerybienie, a filtr , (który zapewne myjesz pod kranem zabijając pożyteczne bakterie) nie daje sobie rady, bo jest wewnętrzny . Jaki to jest zbiornik ??? Zapewne poniżej 240l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ilu litrowe masz akwarium ale po wiekszych podmianach wody (np 40-50% następuje zachwianie równowagi biologicznej... zmniejsza się ilość bakterii nitryfikacyjnych... Być może masz na dodatek wode chlorowaną i możliwe ze chlor zabił znaczną cześć tyc bakterii...) One własnie są odpowidzialne za utlenianie związków azotowych (czyli za detoksykacje trujących substancji azotowych) A także wpływają na klarowność wody...

Po prostu musisz poczekać a zmętnienie przejdzie...

 

Bo chemia niby jest ale CZY WARTO? :

 

Baktozym (TETRA) - enzymatyczna pożywka dla bakterii nitryfikacyjnych osobiście zdarza mi się to czasami stosować...

 

CRYSTAL WATER (TETRA)- Wiąże drobiny powodujące zmętnienie biologiczne. następnie drobiny są wciągane przez filtr. (mam to ale nigdy nie stosowałem)

 

 

Są też inne ale jak juz pisałem najważniejsze są bakterie...

One potrzebują czasu na wytworzenie się... możesz je ewentualnie wspomóc pożywką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

Mam akwarium założone od listopada wszystko było ok na początku teraz mętnieje mi woda, nie jest krystaliczna jak wczesniej.

Zastosowany filtr firmy aguael Fan 3 od razu została wywalona gąbka oryginalna i zastąpiona gąbka jaką maja w sklepach zoologicznych. Było ok jest żle. Podłoże drobny zwirek w akwarium 2 skalary, 2paletki, 10neonków, 3 kakadu, 4 barwniaki, 5 glonojadów, 2 kiryski 1 molinezja,3 pawie oczka

Podmianę wody robię raz na tydzień nic nie daje. Wczoraj spusciłem 40 l wody nalałem świeżej,dodałem środka na pasożyty i dzisiaj wstaje woda trochę mętna 1 molinezja padła 1 oczko pawie padło i jeden gurami tez a drugi chyba dzisiaj się przekręci. Co mam zrobić dajcie znać bo szkoda mi rybek najbardziej paletek

hej :)

ile litrów ma twoje akwa ???

paletki to ryby stadne wiec minimum 5 sztuk !!!

skalary z paletkami nie mogą byc bo paletki są płochliwe i skalary je bedą odganiac :(

kiryski ryby stadne dokup 3 :) (w zaleznosci ilo litrowe masz akwa :) )

molinezja tez ryba stadna :) choc ona nie pasuje do obsady i gupiki tez nie :)

obsade podam ci jak bede wiedziec ilo litrowe masz akwa :)

dobrze ze robisz podmianki ale woda powinna odstac minimum 24h :roll:

powodem mętnienia wody moze byc bezposrednia woda z kranu ....

zastosuj jakis lek np. Antychlor z Tropicala zeby woda sie wyklarowala :)

rybki mają jakies plamki ?? objawy dziwne ??

jakie masz ph itp. ????

PS. kocham paletki dlatego wszystkich ktorzy mają je na forum prosze o dodawanie zdjec akwarii na forum :)

ciebie tez prosze dodaj foty do galerii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium mam 138l skalary z paletkami się dogadują nie ma problemu wodę spuszczam z kranu do butelek 5 litrowych i stoi ze dwa dniu wiec woda jest odstana dodaję środka do uzdatniania ale nic z tego największy błąd jaki być może robie to płuczę gąbkę z filtra pod bieżąca wodą dlatego może mi padło wczoraj 3 rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie filtra to jedna sprawa, prawdopodobnie masz problem z jego wydajnością, no i przerybeniem, tu nie chodzi o dogadywanie ,tylko o to że jak masz za dużo rybek , a one wydalają mocz i odchody, a gdzieś to się musi podziać, do takiej obsady proponuję 200l minimum i dobry kubełek jako filtracja. Ryby rosną i wydalają coraz więcej . Zaopatrz się w testy

NO2, pH i proponuję to zrobić jak najszybciej. Ile tej wody podmieniasz tygodniowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że masz przerybienie, skalary i paletki w ogóle w takim małym zbiorniku nie powinny się znajdować. tak jak pisałem zaopatrz się w testy akwarystyczne jak najszybciej to da obraz na to co się dzieje w twoim akwa, tylko kropelkowe. Zbiorniki powyżej 100l powinny już obsługiwać filtry kubełkowe, wewnętrzny uwierz mi nie daje rady. prawdopodobnie masz duże stężenie trujących związków. Proponuje poczytać o cyklu azotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupie test i zobaczę co jest grane , ale z tym filtrem było wcześniej w porządku a jak bym wpakował do akwarium jeszcze jeden filtr to by coś pomogło lub lampę UV

 

Edit:

 

jeszcze mam pytanie jak mam taka wode mętna to mogę wpakować do akwarium wegiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz od Ciebie zależy... ale akwarium sterylne to takze smierć dla ryb... Wszystko ma swoje zalety i wady

UV zabija bakterie, ale niestety są to wszystkie baktrie i dobre i złe...

zresztą o lampach czy filtrach UV jest duzo informacji...

 

O lampach UV niestety wiele wiecej nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten UV co jest w zestawie z filtrem, to nic ci nie da. To taka żaróweczka, to tak jak w samochodach niektórzy zakładają niebieskie żaróweczki i mówią że mają xenony, a tak naprawdę to ksenonem nie jest.Tak samo jest z lampą UV która działa naprawdę kosztuje około 700 zł. Więc sobie to po prostu daruj. Kup jakiś markowy kubełek JBL Będziesz go czyścił raz na 3 -6 miesięcy, i nie będziesz miał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...