Skocz do zawartości

Gupiki i zdewastowane rośliny


Basteq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie jestem na 100% pewny, ale wszystko wskazuje na to, że gupiki niszczą mi poważnie rośliny. Jest ich ok 15 w akwarium ale tylko 5 dużych. Widzę, że cały czas dziobią rośliny pomimo karmienia 4x dziennie. Na liściach pojawiają się dziury a niektóre gniją. Co mogę na to poradzić? Do nawożenia używam Easycarbo i Profito firmy Easy-Life. Temp w akwarium 24 stopnie.

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji (a mam już któreś z kolei pokolenie gupików, które są w różnych akwariach, z różnymi roślinami -w chwili obecnej jakieś 150 sztuk) wynika, że nawet dorosłe gupiki nie są w stanie zniszczyć większości roślin...o ile rośliny te są zdrowe. Kiedy rośliny same rozkładają się w wodzie -wówczas owszem, Gupiczki mogą próbować je podjadać. U mnie na przykład co najmniej raz dziennie odławiam jakiegoś gupika który próbował połknąć skrawek liścia blyxy japońskiej pływający po powierzchni. Łapię taką rybkę i delikatnie wyciągam liść z pyszczka, bo nie są ich w stanie same ani połknąć ani wypluć.

Przy zdrowych roślinach gupiki często skubią glony..są świetne w niszczeniu niektórych glonów- np maleńkich nitkowatych.

Jednak dietę Gupików mógłbyś mimo wszystko urozmaicić trochę o jakiś pokarm mięsny żywy- np wodzień mrożony, który uwielbiają...i o jakiś pokarm roślinny naturalniejszy np. gotowany kalafior lub brukselka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji (a mam już któreś z kolei pokolenie gupików, które są w różnych akwariach, z różnymi roślinami -w chwili obecnej jakieś 150 sztuk) wynika, że nawet dorosłe gupiki nie są w stanie zniszczyć większości roślin...o ile rośliny te są zdrowe. Kiedy rośliny same rozkładają się w wodzie -wówczas owszem, Gupiczki mogą próbować je podjadać. U mnie na przykład co najmniej raz dziennie odławiam jakiegoś gupika który próbował połknąć skrawek liścia blyxy japońskiej pływający po powierzchni. Łapię taką rybkę i delikatnie wyciągam liść z pyszczka, bo nie są ich w stanie same ani połknąć ani wypluć.

Przy zdrowych roślinach gupiki często skubią glony..są świetne w niszczeniu niektórych glonów- np maleńkich nitkowatych.

Jednak dietę Gupików mógłbyś mimo wszystko urozmaicić trochę o jakiś pokarm mięsny żywy- np wodzień mrożony, który uwielbiają...i o jakiś pokarm roślinny naturalniejszy np. gotowany kalafior lub brukselka.

 

Możliwe, że dodatkowo rośliny nie są zdrowe. Jedynie co sie dobrze chowa to anubiasy. Może kupie kulki pod korzenie... czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W zasadzie sałatę się podaje, tylko nie wiadomo czy ją zjedzą. Oczywiście najpierw ją trzeba sparzyć lub zamrozić.

P.S. Nie wspomnę o wyczyszczeniu i odpowiednim posiekaniu jej, żeby mogły spróbować zjeść.

Broń Boże! Nie można siekać sałaty bo w kontakcie z metalem zachodzi szkodliwa reakcja...

Gupiki mogły by paść. Możesz ją podrzeć.

 

Ps: Jak dla mnie to za długo naświetlasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...