Jump to content

DZiwne chyba zachowanie glonka

dominika1250
 Share

Recommended Posts

Mam znowu pytanie: przed jakos poltora roku umarly mi 2 glonojadki gibbiceps( byly no 10 cmtrowe..). jeden nazywla sie obrzartus i byl brazowy drugi glonek... bialoczarny. pewnego dnia obrzartus wystawial bezprzerwy glowe z akwarium i przyklejal sie na szybie.. nad woda... gdy odeszlam od wody.. ta rybka niewiem ale szybko z wody wyplynela i udezyla o pokrywe..i zdechla :( po 10 minutach glonek latal po akwarium szukajac obrzartusia.. wystawil glowe nad wode.. przykleil mi ise do palca.. a jak odeszlam tez uderzyl w pokrywe...

1. czemu obrzartus tak glowe wystawil? mogl tak caly dzien i sie nie udusil.... bite 5godzin tak siedzial.. za nic nie chchial glowy do wody wsadzic... atemperatura wody byla 24 stopnie..

2. czy glonek specjalnie sie uderzyl cy przypadek?

:(

Z opisu na dole wynika, że troszkę masz sporo rybek. Być może brakowało im tlenu? Moje pleco wielokrotnie uderzają w pokrywę, na której stoi doniczka z kwiatem, pokrywa odskakuje wręcz, ale im nic nie jest.

Przebywanie przy górnych krawędziach akwarium, wystawianie pysków i łapanie powietrza, jest to oznaka przyduchy, lub też zatrucia; amoniakiem, azotynami.

Jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej, to musisz napisać także więcej o akwarium; filtracja, rośliny, ile się światło pali, a najlepiej jeśli zrobisz testy.

Z opisu na dole wynika, że troszkę masz sporo rybek. Być może brakowało im tlenu? Moje pleco wielokrotnie uderzają w pokrywę, na której stoi doniczka z kwiatem, pokrywa odskakuje wręcz, ale im nic nie jest.

Przebywanie przy górnych krawędziach akwarium, wystawianie pysków i łapanie powietrza, jest to oznaka przyduchy, lub też zatrucia; amoniakiem, azotynami.

Jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej, to musisz napisać także więcej o akwarium; filtracja, rośliny, ile się światło pali, a najlepiej jeśli zrobisz testy.

Na amoniak,no2 i no3.

Masz przerybione akwarium za dużo tego tam pływa stąd może glonojadom woda nie odpowiada i chcą się ewakułować.

Na bocja masz zdecydowanie za małe akwarium.Lepiej je oddać.

Doraźnie podmień 30% wody i obserwuj zachowanie rybek to jednak problemu nie rozwiąże o reszcie w dziale obsady.

Historia mega :D

Jedna z lepszych, które czytałem na tym forum :P

chodzilo mi o to ze woda byla zielonkawa

Więc wiadomo czemu popełniały samobójstwo.

Tam musiał być taki syf, ze strach pomyśleć.

Więc zagadka rozwiązana. Woda syfna a o parametrach nie wspomnę.

Widać ładnie zaniedbałaś akwarium.