Skocz do zawartości

Woda destylowana a tarło kirysków


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeczytałem gdzieś, że aby uzyskać tarło kirysków trzeba(oczywiście po za tym żeby mieć samca i samicę:D) podmienić ok. 40% wody i najlepiej, aby połowa to była woda destylowana? Miał ktoś jakieś przygody z tym? Jeżeli tak to ile tej destylki trzeba wlać do 112 litrów?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem gdzieś, że aby uzyskać tarło kirysków trzeba(oczywiście po za tym żeby mieć samca i samicę:D) podmienić ok. 40% wody i najlepiej, aby połowa to była woda destylowana? Miał ktoś jakieś przygody z tym? Jeżeli tak to ile tej destylki trzeba wlać do 112 litrów?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, podpowiedzi :)

Piotrek1234, ja wczoraj wpuściłem 3 kiryski: 2 spiżowe i 1 pandę do akwarium 112l( wcześniej gniotły się w 25l) i dziś patrzę, a samica i samiec spiżowych składają już ikrę :D Przeniosłem ikrę do 25l zresetowanego(woda wzięta z 112l) wsadziłem dwa filtry(przepływ na maksimum) i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to inaczej wyglądało, z uwagi na niewielką obsadę, wodę podmieniam raz na miesiąc 30-35%, ryby mają się dobrze.

Chciałem by doszło do tarła kiryska lamparciego i ciągle nic,więc z ciekawości wlałem (i tu pewnie połowa forumowiczów mnie zjedzie) biotopol jbl'a, po kilku dniach zauważyłem, że się trą na moich oczach i przyklejają ikrę na roślinach i szybie.

Nie robiłem w tym czasie podmian.

Młode obecnie są w akwarium ogólnym, ale nie wiem czy je odchowam,od tarła minęło kilka dni, a narybku jeszcze nie widziałem. Możliwe, że się pochowały lub zbrojnik się nimi zajął,poczekamy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...