Skocz do zawartości

Problem z roslinkami


jarasuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To moj drugi post w tym samym temacie (z gory dodam ze nie moge uzywac polskich znakow)

A wiec chodzi o to ze moje roslinki robia sie czarne a potem padaja.

Pierwsze czarnieja koncowki lisci a potem robia sie dziury w lisciach i odpadaja i tak ze wszystkimi roslinkami (nazw nie znam ale moge zrobic zdjecia).

Moje akwarium to:

220l podloze to drobne kamienie i zwir ze spadem w strone filtra.

Temperatura 25 stopni filtry to tetra i eheim zewnetrzne.Moge podac modele jesli jest taka potrzeba.

Oswietlenie to 2 razy 40w czas swiecenia to 8-10 godzin.

PH 7.2, Amonia to 0-0.1, NO2 0-0.1, NO3 15-20

Testy na twardosc wody to GH 16 KH 3 i wydaje mi sie ze tu jest problem.

Wczesniej bylo GH25 ale wymienilem stopniowo prawie 60l wody i zastapilem destylowana.

Jezeli chcecie zebym napisal obsade ryb to napisze.

 

Prosze o pomoc. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz rośliny? Bo oświetlenie na twój akwarium na większość to za mało. Przy tym oświetleniu polecam anubiasy i kryptokoryny. Zawsze możesz dołożyć świetlówkę. Czym nawozisz? I czy w ogóle nawozisz, bo bez podawania mikro i marko miałem tak samo. Co do samego świecenia 10-12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie masz akwa i co to za rośliny, ale jak dla mnie to o czym piszesz to brak mikro i makro. Tymbardziej, że piszesz o wodzie destylowanej, której używasz do podmian - destylowana - ok, ale należy ją traktować jako bazę i wzbogacić nawozami - wyjałowiona woda nie odżywi ci roślin niezależnie od jej dobrych parametrów. Czernienie brzegów liści i wypadanie dziur jak dla mnie to przede wszystkim brak potasu i żelaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do wody destylowanej to musialem zbic GH dlatego uzywalem tej wody ale po wymianie ponad 60l GH jest wciaz wysokie bo ok17?

Nawoze lub inaczej nawozilem nawozem Plant pack firmy Seachem ale inni z tego forum pisali ze to nic nie pomoze wiec przestalem.(Sam juz nie wiem bo w sklepie mowili ze to najlepszy zestaw)

Naprawde zaczynam sie z tym pomalu poddawac, mam akwaria od ponad 15l i kiedy mialem wode ze studni przy gorszym oswietleniu niz obecne i bez zadnej chemi tylko naturalne nawozenie nie mialem zadnego problemu, wszystko roslo ze nie nadazalem tego rozdawac!

Niestety teraz nie mam opcji kozystania z wody ze studni, tylko strasznie twarda wode z wodociagu no i sie zaczelo.

 

Jesli macie jakies pomysly prosze o pomoc zalacze zdjecia akwarium troszke pozniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie napisałeś jakie akwarium i jakie oświetlenie.

Jesteś tego pewien?Czytaj uważnie.

 

220l podloze to drobne kamienie i zwir ze spadem w strone filtra.

Temperatura 25 stopni filtry to tetra i eheim zewnetrzne.Moge podac modele jesli jest taka potrzeba.

Oswietlenie to 2 razy 40w czas swiecenia to 8-10 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręciłem się bo nawet ci odpisałem co do oświetlenia. Dodam tylko tyle że miałem ten sam problem, nie nawoziłem niczym, oświetlenie słabsze niż 0,5w na litr, zacząłem nawozić i podawać co2 niestety nadal rośliny padały. Okazało się że nie te rośliny na podłoże które posiadam (drobny żwir), nie te oświetlenie. Oświetlenie i podłoże zostało, zmieniłem rośliny i po problemie, stosuję tylko micro i makro w proszku które rozrabiam z wodą RO (koszt przy 60L to jakieś 10 zł na rok) i tyle. Już nie mam brązowych dziur, odpadających liści, itd. Jak już uparłeś się na rośliny które u ciebie nie rosną, dorzuć oświetlenia i spróbuj z ziemią ogrodową lub jakimś podłożem typowym do roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...