Skocz do zawartości

Folia lustrzana - zrób to sam!


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Folia lustrzana

 

Chciałbym przedstawić jak wykonałem folie lustrzaną domowym sposobem przy minimalnych kosztach.

 

 

Potrzebne będą:

 

- kawałek deski/panela

- nożyk

- nożyczki

- taśma dwustronna

- folia aluminiowa

- chwila wolnego czasu

 

Dołączona grafika

 

 

 

Wykonanie:

 

1. Bierzemy panel (ja właśnie taki materiał zastosowałem) i przyklejamy do niego taśmę tak aby klejem była ku górze.

Uwaga! Nie odklejamy drugiej strony taśmy tylko robimy jak na drugim zdjęciu poniżej.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

2. Jeśli już mamy przyklejoną taśmę obklejamy ją folią aluminiową. Trzeba pamiętać aby przyklejać ją stroną matową, a strona błyszcząca ma być widoczna.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

3. Nadwyżki taśmy usuwamy. Ja użyłem nożyka.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

4. Odcinamy naszą taśmę od panela. Cięcie wykonujemy w miejscu gdzie był zrobiony margines jak na zdjęciu numer 3.

 

Dołączona grafika

 

Koniec! Efekty:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Czas jaki poświęciłem na wykonanie takiej taśmy to ok. 5 min.

Deskę jaką zastosujemy do naszego projektu warto dociąć na taką samą szerokość jaką ma taśma gdyż łatwiej jest usunąć nadwyżki foli wystające poza taśmę.

 

 

Myślę, że się przyda.

 

Pozdrawiam S'Sayan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat taki sobie.Gratuluję pomysłowości.

Folia aluminiowa zniszczy się przy czyszczeniu i może szybko zmatowieć.

Czy nie lepiej użyć foli która już jest pokryta warstwą chromu i mniej kosztuje niż taśma dwustronna i jest cienka jak włos?Mam na myśli taśmę,tak taśmę,lepsza niż jakakolwiek folia aluminiowa i jest super wytrzymała nawet na szorowanie,ale bez przesady.

Nie mam na razie fotki ale może niedługo wyślę.

 

Edit.

Odnalazłam zdjęcie,koszt tej taśmy to 3.5 euro w hornbachu.

post-8847-13685166388154_thumb.jpg.jpg]A tak wygląda po oklejeniu pokrywa,zajęło mi to tylko 10 minut.

post-8847-13685166388526_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... A próbowałeś wyczyścić folię aluminiową? Właśnie na tym polega różnica... Tamtą wyczyścisz, a tej nie...

Folia aluminiowa zniszczy się przy czyszczeniu i może szybko zmatowieć.

Może jeśli będziesz czyścił szczotką. Przy zwykłej szmatce nic się nie stanie. Sprawdzałem.

Sama folia jest bardzo podatna na uszkodzenia lecz z taśmą ciężko ją uszkodzić.

 

Co wy na to jak by taką tasiemkę spryskać bezbarwnym lakierem, którego ja mam aż za dużo?? Może by się nie brudziło tak mocno i można by czyścić szczoteczką?

 

Ale masz owłosione kolano xdee

Fajnie, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie ale czy warto?

Szybko się to potarga, estetyka na 3+ a na dziale "tapet" w LeroyMerlin mają gotowe folie samoprzylepne. Ja osobiście odbłyśniki wykonałem z taśmy do termicznej izolacji komór grzewczych nad kominkami (no miałem akurat i szkoda do kosza było wywalić). Ma już kilka lat, nie targa się, nie odkleja kosztuje niewiele bo jakieś 10zł za rolkę.

 

Chyba stary się robię skoro wole kupić niż zrobić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tacy mądrzy to przestawcie lepszy tańszy pomysł.

mam ten sam problem i też się zastanawiam jak go rozwiązać, podobnie jak w temacie myślę o folii, ew zrolowanej taśmie aluminiowej (mam dostęp) ,albo wygiętej blaszce : kwasiak, lub alu ,do których tez mam dostęp za grosze ze względu na miejsce gdzie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do lakieru to lepiej nie. Lakier zawiera łatwopalne substancje i zresztą jak wiemy niektóre z nich strasznie śmierdzą. Skoro będzie to pod pokrywą to zapach i pewne jego substancje mogą dostać się do akwa. A co dalej to chyba nie musze tłumaczyć ;) Bynajmiej to moja refleksja na ten temat;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja refleksja... ja ze zwykłej taśmy jednostronnej robię dwustronną :D (że tak to nazwę), no i przyklejam folię aluminiową. Pod oryginalną pokrywą nie ma tyle miejsca, więc blacha nie wejdzie, taśmy nie zamawiałem, bo drogo wychodzi :P a ogółem to sądzę, że warto wydać kilka groszy na tasiemkę i folię, którą można wymienić po niedługim czasie. Koszt tasiemki i folii to jakieś 5-10 zł, jeżeli ktoś drogo kupuje, ale pewnie poniżej 5 zł da się kupić, a starczy tego, nawet dla waszych wnuków :ugeek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lakieru to lepiej nie. Lakier zawiera łatwopalne substancje i zresztą jak wiemy niektóre z nich strasznie śmierdzą. Skoro będzie to pod pokrywą to zapach i pewne jego substancje mogą dostać się do akwa. A co dalej to chyba nie musze tłumaczyć Bynajmiej to moja refleksja na ten temat;p

 

Jak już zrobiliście mały up to ja napiszę coś od siebie.

 

Lakier po jakimś czasie traci właściwości trujące. Np. pomalujesz dzisiaj, a za tydzień nie powinno być niczego niepokojącego ponieważ jak wyschnie to zostaje tylko powłoka, a rozpuszczalnik odparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...