Skocz do zawartości

Szczupak w akwarium.


maciek390
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm dokładnie, do pierwszych 40cm czyli na jakieś 2 lata i to od narybku.

Myślę, że temat nie ma zbytniego sensu, bo szczupak potrzebuje zbiornika dobrze natlenionego z dużą ilością kryjówek.

Ja myślę, że to nie wypali jednak. I pomyślał bym nad czymś innym, mniejszym. Jeśli akwarium nie nagrzewało by się zbyt mocno do 20*C max 24*C w dzień przez kilka godzin i masz dobrą filtrację. Może kilka okoni, tak z 6 ;) I karmić je jakimś narybkiem.

Szczupaka na pewno bym tam nie pchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam!

Oczywiście po osiągnięciu przez szczupaka większych rozmiarów należałoby zwrócić go naturze.

Jeśli chodzi o zapewnienie kryjówek czy gęstszej roślinności, myślę że stanowiłoby to takie sam wymaganie jak dla innych gatunków ryb.

Sam kiedyś miałem osobnika ok 12 cm ... i obserwowanie jak poluje na pożywienie, atakuje i zjada ... bezcenne.

Karmiony był małymi uklejkami.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwaria zimnowodne z dużymi rybami funkcjonują na tej zasadzie że jak ryba osiągnie już zbyt duże rozmiary to wymiana się ją na mniejszą. W Internecie można znaleźć filmy na których widać szczupaki w akwarium.

Szczupaki to ryby które się ciągle gdzieś chowają oczekując na zdobycz. Będzie płochliwa i ciągle się gdzieś ukrywała. Dużo kryjówek i roślinności to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś czas szczupaka wakwarium,ale w czasie polowania na małe rybki obijał się o szyby więc go wypuściłem do Sanu.Do akwarium polecam okonie ,bardzo sympatyczne i ciekawskie ryby .Jakbyś był w stanie utrzymać zimną wodę czyli ok 20 stopni to mógłbyś pokusić się o próbę hodowli pstrąga tęczowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakby Ci się udało załatwić, to może bass słoneczny ?

A tam amerykańskie. Polskie najlepsze. ;)

 

Do akwarium polecam okonie ,bardzo sympatyczne i ciekawskie ryby .

Jeżeli autor hodował by młode sztuki to musiałby se skombinować porządne stadko. Dopiero z wiekiem stają się samotnikami.

 

A może autor pomyśli o mniejszych krajowych rybach jak np. stado jazgarza, stado ukleji, ślize, kozy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...