Skocz do zawartości

Obsada do 96l


Pako0908
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Proszę o propozycję obsady do 96l (80x30x40). Znalazłem kilka podobnych tematów o obsadach do takiego zbiornika ale moje kryteria co do obsady będą trochę inne. Mianowicie chciał bym mieć co najmniej jedną ławicę np Razbora klinowa, neon innesa lub Brzanka sumatrzańska. Te rybki mi się podobają ale nie koniecznie musi być ławica tych rybek. Jestem otwarty na propozycje :) no i jakieś krewetki by się przydały żeby troszkę czyściły to akwarium. Z góry dziękuję za odpowiedzi jak ruszę troszkę z tym akwa zdam relację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanka sumatrzańska byłaby najciekawszym wyborem. Do tego coś na dno.

Proponuję:

- 20 szt. - brzanka sumatrzańska - spore stado tych też nie małych i ruchliwych ryb jest najlepszą opcją.

- 2-4 szt. - przylga punktowana lub coś w tym stylu - ciekawe do obserwacji i do tego zjadają glony. Jakiś gatunek tego rodzaju albo innego na pewno znajdziesz.

- 1+3 szt. - czekoladowiec malajski - też ciekawe i na pewno bardzo ładne uzupełnienie obsady.

Stado z brzanek będzie już z daleka przykuwać uwagę a potem z bliska można będzie dostrzec dumnie pływające czekoladowce. Również przylgi nie są taki chowalskie. Często będzie je można dostrzec. I biotop Azja a ściślej Borneo jest gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanka sumatrzańska byłaby najciekawszym wyborem. Do tego coś na dno.

Proponuję:

- 20 szt. - brzanka sumatrzańska - spore stado tych też nie małych i ruchliwych ryb jest najlepszą opcją.

- 2-4 szt. - przylga punktowana lub coś w tym stylu - ciekawe do obserwacji i do tego zjadają glony. Jakiś gatunek tego rodzaju albo innego na pewno znajdziesz.

- 1+3 szt. - czekoladowiec malajski - też ciekawe i na pewno bardzo ładne uzupełnienie obsady.

Stado z brzanek będzie już z daleka przykuwać uwagę a potem z bliska można będzie dostrzec dumnie pływające czekoladowce. Również przylgi nie są taki chowalskie. Często będzie je można dostrzec. I biotop Azja a ściślej Borneo jest gotowy.

No obsada super podoba mi się ale w moim mieście będzie problem z dostaniem czekoladowca i przylgi ;/ no i wolał bym mieć w akwarium krewetki a przy sumatrach to nie bardzo ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rezygnujesz z sumatr a ryby mają być całkowicie nieszkodliwe dla krewetek i mają być łatwo osiagalne?

Tak dokładnie. trochę szkoda bo brzanki sumatrzańskie to bardzo fajne ryby :).

 

Podoba mi się obsada z 15 razborami i 15 neonami innesa do tego 10 krewetek red fire i 5 kirysów pstrych. taka obsada chyba bedzie dobra prawda ?? :)

 

I jeszcze mam prośbę gdyby mógł ktoś napisać mi obsadę do tego zbiornika z jakimiś rybami z gatunku sumów. Tak aby było jak najwięcej dużych ryb z długimi wąsami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...