Jump to content

akwa 54l a filtr kubelkowy

seb87
 Share

Recommended Posts

mam akwa 54l. i interesuje mnie wymiana filtra na kubełkowy. Czy może być filtr z przeplywem 600-700l/h (producenci dedykują je do akwa 200-250l) do tak małego akwarium ? Nie chcę kupować najniższego modelu, bo być może zmienię kiedyś akwa na większe.

mam akwa 54l. i interesuje mnie wymiana filtra na kubełkowy. Czy może być filtr z przeplywem 600-700l/h (producenci dedykują je do akwa 200-250l) do tak małego akwarium ? Nie chcę kupować najniższego modelu, bo być może zmienię kiedyś akwa na większe.

może być skręcisz zaworkami i zredukujesz przepływ do np 300l /h

Uważam że lepiej nie przykręcać gdyż w każdym filtrze kubełkowym powoduje to głośniejszą pracę, lepiej go zapchać mediami filtracyjnymi i mieć spokój na rok czasu.

Eheim 2213, miałem ponad rok. Ma go teraz Grzegrzółka w tym samym akwa.

Ja byłem w 100% zadowolony. Z tego co wiem, to on też nie narzeka.

Ewentualnie tetra EX600.

Lub inne filtry tego pokroju.

Przepływ lepiej zmniejszyć zapchaniem wkładami, co napisał już kolega Kuczan. Lub rozwierceniem deszczowni trochę.

Chociaż przy Eheimach nie zauważyłem głośniejszej pracy po przykręceniu na zaworach :P

W tetrze tak.

Uważam że lepiej nie przykręcać gdyż w każdym filtrze kubełkowym powoduje to głośniejszą pracę, lepiej go zapchać mediami filtracyjnymi i mieć spokój na rok czasu.

czytaj co autor tematu oczekuje

? Nie chcę kupować najniższego modelu, bo być może zmienię kiedyś akwa na większe.

ja skręcałem przy moim filtrze i nic się nie dzieje. w zwykłych wewnętrznych też jest regulacja i polega ona na tym samym co skręcenie zaworem i nic głośniej nie chodzi. Przy najmniej u mnie tak było i jest bo mam poskręcane w każdym akwarium.

dziękuję za odpowiedzi, kupiłem po bardzo dobrej cenie eheima 2211 z allegro i mam pytanie, czy używaną przez kogoś innego ceramikę można wyparzyć i używać ? nie chciałbym nic przenieść. Moze warto wpakować coś innego ??