Skocz do zawartości

akwa 54l a filtr kubelkowy


seb87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam akwa 54l. i interesuje mnie wymiana filtra na kubełkowy. Czy może być filtr z przeplywem 600-700l/h (producenci dedykują je do akwa 200-250l) do tak małego akwarium ? Nie chcę kupować najniższego modelu, bo być może zmienię kiedyś akwa na większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam akwa 54l. i interesuje mnie wymiana filtra na kubełkowy. Czy może być filtr z przeplywem 600-700l/h (producenci dedykują je do akwa 200-250l) do tak małego akwarium ? Nie chcę kupować najniższego modelu, bo być może zmienię kiedyś akwa na większe.

może być skręcisz zaworkami i zredukujesz przepływ do np 300l /h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Eheim 2213, miałem ponad rok. Ma go teraz Grzegrzółka w tym samym akwa.

Ja byłem w 100% zadowolony. Z tego co wiem, to on też nie narzeka.

Ewentualnie tetra EX600.

 

Lub inne filtry tego pokroju.

Przepływ lepiej zmniejszyć zapchaniem wkładami, co napisał już kolega Kuczan. Lub rozwierceniem deszczowni trochę.

Chociaż przy Eheimach nie zauważyłem głośniejszej pracy po przykręceniu na zaworach :P

W tetrze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być skręcisz zaworkami i zredukujesz przepływ do np 300l /h

Uważam że lepiej nie przykręcać gdyż w każdym filtrze kubełkowym powoduje to głośniejszą pracę, lepiej go zapchać mediami filtracyjnymi i mieć spokój na rok czasu.

czytaj co autor tematu oczekuje

? Nie chcę kupować najniższego modelu, bo być może zmienię kiedyś akwa na większe.

ja skręcałem przy moim filtrze i nic się nie dzieje. w zwykłych wewnętrznych też jest regulacja i polega ona na tym samym co skręcenie zaworem i nic głośniej nie chodzi. Przy najmniej u mnie tak było i jest bo mam poskręcane w każdym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...