Skocz do zawartości

Obsada na 240L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy na obsadę 240L (120x40x50) mogą być razem:

Gupiki z 6 szt...

Może mieczyki 4 sztuki...

Skalary... 3 sztuki...

Kiryśniki czarnoplame z 3,4 sztuki...

Myślałem o bocjachy wspaniałych, ale nie wiem czy będę miał ślimaki ozdobne(weźcie ślimaki pod uwagę :D) ...

Też glonojad;] i czekam na propozycje...

Z gory dzięki!

EDIT:

Zapomniałem... Molinezja żaglopłetwa pare sztuk i jeszcze może inne rodzaje.

Poza tym neony czerwone z 10 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt ciekawa obsada jak na 240 L... może ducha amazońskiego albo jakieś pielęgnice lub paletki?

Paletki?

Napewno nie... (bez obrazy, niezbyt mi się podobają i jeszcze wymagania czasem tragiczne)

Pielęgnice... Zobacze jakie będą, a duch amazoński... W tej właśnie chwili sprawdzam co to jest ;]!

O... boję się... nietypowych rybek;] w książce należy do gatunku, ktorego chciałem mieć, ale się rozmyśliłem po jego budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze pomysl o czyms bardziej orginalnym?

Przepiękne i dość duże (przynajmniej wiekszosc :P) sa tęczanki- rewelacyjnie by wygladalo duze stado np teczanek boesemana, kutubu, trójpręgich - masz dla nich warunki :).

Ale jesli chcesz hodowac skalary to moze 2 pary? Do tego stadko hokejowek. Wbrew pozorom te male rybki rosną dość duże bo do 7cm :) Albo stado bystrzykow pereza lub błyszczykow brylantowych, cesarskich? Śliczne ryby stadne, ktore w grupie 10 sztuk pięknie beda sie prezentowaly u boku skalarow. Parka glonojadow zbrojnikow bedzie ci dawala duzo radosci - to bardzo interesujace ryby. Ducha odradzam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryśniki czarnoplame z 3,4 sztuki...

Ja mam jednego kiryśnika czarnoplamego i robi spustoszenie w akwarium. Urósł duży i mi wodę z akwarium wylewa. Nie mam wody do pełna i mam pokrywę , a on podpływa do góry i chce wyskakiwać a jak to robi to bardzo dużo wody się wylewa. I musze trzymać ręcznik kolo akwarium. Już sobie wyobrażam co by robiły 4 takie kirysniki. Aha i jeszcze jedno. Zabiera innym rybkom jedzenie. Wpycha się całym swoim cielskiem i nie daje się wepchnąć innym rybkom. To jest naprawdę masakra. Chętnie bym się go pozbyła , ale tylko sprzedanie wchodzi w grę.

 

Co do Ducha to czemu duch ma odpaść ? A ja bym właśnie proponowała Ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos ostatnio wszysty uparli sie na ducha. Dla doroslego osobnika i takie akwarium moze sie okazac za male. Jego piekno mozna podziawiac glownie w nocy - w dzien jest praktycznie nieaktywny i wciaz sie chowa. Ponoc niegrożny może atakować mniejsze ryby traktujac je jak potencjany pokarm. A wiadomo, ze w nocy wiekszosc ryb jest w trakcie odpoczynku wiec tymbardziej moga pasc jego ofiara. Ja bym sobie dala z nim spokoj - postawilabym na ladne, duze ryby lawicowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...