Skocz do zawartości

Czy takie ozdoby w akwa szkodzą ??


alien1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mojej koleżance w zamku zdechła rybka, a że małe okienka a duże wnętrze to jej ciałko tam w środku gniło i nie wypłynęło, a ona dopiero po kilku dniach to zauważyła że coś nie tak jest, zasyfiło jej trochę, na szczęście udało się odratować wszystko, ale zamek wyniosła, nie chciała ryzykować że inna jej się zaklinuje tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zauważyłem że już parę osób próbuje dać Ci do zrozumienia żebyś nie wkładał Zamków,Sztucznych roślin itp. nawet jak mają najlepsze atesty itd.

Psuje to wizerunek a po drugie akwarium jest lub się stara żeby było ono jak w naturze...

Farba- Made IN CHINA

Tworzywo- Made In CHina

Prawa Człowieka- Made in CHina....

 

 

Rozkmiń o co Wszystkim chodzi z sztucznymi akcesoriami do AQ... a może nawet myślałeś nad Sztucznymi rybkami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam takie ozdoby nawet jeśli nie szkodzą to są nienaturalne rzecz jasna kwestia gustu. Jesli tyle sie to moczyło to juz na pewno nie zaszkodzi. btw koledzy teraz juz wszystko robi sie w chinach i często nie oznacza to gorszej jakości. Trzeba patrzeć na certyfikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem początkującą akwarystką i już na starcie miałam niemiłe doświadczenia z zamkiem który kupiłam w zoologu. Urządziłam akwarium i kupiłam pierwsze rybki a one już na drugi dzień były sztywnwe, nie wiedziałam czemu tak się stało i kupilam kolejne 2 sztuki niestety to samo. Zauważyłam że woda jest taka jakaś mętna wyjęłam ten przeklęty zamek i dotknęłam go palcem a na nim został siwy osad, to była farba która uwalniała się do wody i powodowała że ryby padały. Wymieniłam wodę, umyłam akwa i wyrzuciłam z niego wszystko oprócz podłoża (kamykow) które kilkakrotnie pożdnie przepłukałam, kupiłam kolejne 2 rybki i niestety też wytrzymały mi tylko półtora dnia. Więc wyrzuciłam i to podłoże, ponownie wyczyściłam akwa, kupiłam nowe rośliny i kamyki i skałki naturalne ( żadnych budowli) i ryby do dziś żyją. Polecam dekoracje tylko i wyłącznie z naturalnych materiełów typu korzeń, kokos, żywe rośliny, skały naturalne, kamyki bo to jest najbezpieczniejsze dla rybek. Budowle są może i ładniejsze, ale moga siak w akwarium zagładę. :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował, nawet z atestem i po roku casu może coś puścić. Miałem takie przez 1,5 roku a później kisiel w akwarium tzn. mętna woda, martwe ryby itd.

heh... no nie wiem czy to rzeczywiście od tego :) zwłaszcza po tak długim okresie

ja posiadam moduł dekoracyjny z firmy wromak... materiał ten sam (lub bardzo podobny) jak przy tłach strukturalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...