Jump to content

112L ogólne

apia33
 Share

Recommended Posts

Chciałabym pokazać początek moich prac nad akwarium

80x40x35 [112L]

Planowane roślinki:

Flame moss, Peacock moss, Pheonix moss, Taiwan moss lub Christmas moss, Creeping moss , Willow moss, Willow moss gigantea,

Rośliny pływające - Limnobium, Pistia,

Trawki - Eleocharis Vivipara, Eleocharis acicularis,

Wątrobowce - Pelia, Subwassertang

Rośliny łodygowe- Duży Henio lub Glosostigma, Rotala Rotundifola, Moczarka Argentyńska, Bacopa Australis, Heteranta Zosterifola, Rogatek Sztywny, Wąkrotka białogłowa -(Hydrocotyle leucocephala), Hydrocotyle mini, Limnophila Sessiflora.

Planowana obsada:

neonki Innesa - 15,

gupiki - 1+3

pielęgnica kakadu - 1+3

kiryski - 6

otoski - 8

Sprzęt:

Filtr Dophin A-5000,

grzałka z termoregulatorem 150 W,

oświetlenie 2x 15W

post-10162-13685165135478_thumb.jpg

Rośliny łodygowe- Duży Henio lub Glosostigma

A na jaki plan to ma być roślina ? glosia jest pierwszoplanowa a duży heniek drugo lub trzecioplanowy.

Te kamienie będą tam jak będą rośliny czy tylko są tu aby baniak nie był taki pusty ?

Wg mnie nie będą ładnie wyglądać gdy już dojdą rośliny.

No i światełko kiepskie. Henio, glosia. rotala, eleocharisy nie urosną w takim świetle co najwyżej będą wegetować.

Dziękuję wszystkim, którzy wcześniej mi doradzali - skorzystam.

Na opracowanie koncepcji posadzenia roślin a tym samym i rozmieszczenia kamieni mam jeszcze kilka dni. Na razie głównie obciążają korzenie.

Jestem raczej za tym żeby dołożyć światła niż robić BW ( no, może następne :D ).

Roślin ( w tym mchów) będzie dużo bo lubię :lol:.

W miarę postępu prac postaram się zamieszczać zdjęcia i będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Bez gupików niestety nie da rady ponieważ akwarium oficjalnie jest wspólne z moją córką ( 8 lat) - znaczy ja się zajmuję a ona podziwia- i jest bardzo zainteresowana jak największą ilością narybku.

Myślę, że docelowo postawimy drugie małe i tam je przeniesiemy ( ot, trudna sztuka kompromisu się kłania :roll: ).

Plan jest następujący:

- dokupimy światła ( i tutaj poproszę o sugestie ile go dokupić ),

- dokupimy kotnik,

- stawiamy małe akwarium 25l na gupikowy przychówek ( akurat takie akwarium jeszcze mam i zagospodaruje w nim nadwyżkę roślin),

- zaczynam drążyć temat CO2.

Mam pokrywę typową z dwiema świetlówkami ( pewnie 2x18W)i myślałam nad dodatkowym oświetleniem 2x24W ( znalazłam na allegro) ze względu na to, że poradzę sobie z montażem.

Nie wiem natomiast co myśleć o EcoLight 24W Plant 8000K Aquael.

Nie jestem biegła w tym temacie, więc bardzo liczę na pomoc.

Jeżeli uda Ci się to tam wszystko zmieścić to jak najbardziej.

Jeżeli chodzi o ten moduł to jest to dobre wyjście własnie dla tych którzy nie mogą sobie poradzić z całą elektryką normalnych świetlówek liniowych. Bo z nimi jest kłopot stateczniki, oprawki itp itd.

Jeżeli chodzi o temperaturę barwową to zapewne świetlówki które już masz mają 6500K, więc myślę że 2x6500K i 2x8000K by było ok.

No ale 2x18W+ 2x24W =84W =0,75W/l

Więc tu już przydałoby się Co2 bo inaczej glony,więc o tym też trzeba za wczasu pomyśleć