Jump to content

45l Bojowniki i......

Crazy...XD
 Share

Recommended Posts

Witam mam akwarium 45l teraz znajduje się w nim harem bojownika 1 + 3 ( bardzo mlode samice i 1 starsza) i 4 kiryski do sprzątania :) i mam pytanie czy do tej obsady można dać z 6 neonów innesa lub gupiki 1 +2 .Jeśli wymienione przeze mnie ryby się nie nadają to zaproponujcie jakieś inne.:)

W akwarium mam sproro roślin , miesiąc temu zrobiłam w nim restart i teraz jest na ziemi ogrodowej , wiec rośliny lepiej rosną , ale wiadomo na efekty trzeba będzie poczekać.To dawajacie jakieś propozycje tych rybek .Bo mi chodzi głównie o to żeby nie było przerybienia , dodam że moje bojowniki nie są agresywne , jak wpuściłam kiryski to tylko przyglądały się na nie , agresji nie było .

Jak chcesz neony to zielone .

Jaki gatunek kirysków ?

Dokup 2 kiryski bo są stadne.

Mój bojownik pływał z gupikami w jednym akwarium w zoologu jak go kupowałem.

Podgryzanie zależy od charakteru , i chodzi o długie płetwy a nie o kolor .

Trzymanie gupików z bojownikiem to dobry pomysł ( będą mieć żywy pokarm w postaci narybku ).

Kirysek panda.Co do neonów to u nas w zoologu zapewne nie będą mieć zielonych , tylko pewnie innesa ;/. To czy ewentualnie nie mogą być innesa ale w mniejszej liczbie np 6-7.

Myślałam tez o razborach klinowych , co o nich sądzicie ? Oczywiście nie było by ich tam dużo , podobnie jak neonów z 6-7.

co do gupików to na razie sie nad nimi zastanawiam bo szczerze to wolała bym jakieś ryby ławicowe .

Kiryski panda mogą być rozbora klinowa rośnie za duża , taka obsada będzie dobra :

-6 kirysków panda

-6 neonów innesa

-1+3 bojownik syjamski

Problem będzie z temperaturą.

Bo innesa do 25C a bojowniki od 25c .

szczupak: Pisownia!

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

moja osada to:

2 gupiki

4 molinezje

skalar

glonojad

gurami

czy moge to nich dokoupic bojownika??

Do gupików dokup jedną samiczkę, bo pewnie masz parkę.

reszta do oddania, za małe akwa.

Bojownika możesz mieć, ale ja bym na Twoim miejscu pozbyła się gupików i hodowała 1 samca i 2 samiczki bojownika.