Jump to content

Jakie rybki do akwarium 72l?

broda17
 Share

Recommended Posts

Witam, wczoraj założyłem temat dotyczący mojej propozycji obsady akwa 70l. Niestety, dowiedziałem się, że danio różowe i zielone nie za bardzo mogą w nim pływać. Czy moglibyście napisać mi ewentualnie jakie ryby nadają się do zbiornika 72l? Mam nadzieję, że pomoże mi to w doborze obsady.

Pozdrawiam

Wiele może być.

Lepiej napisz co ci się podoba a dowiesz się czy pasuje czy nie.

Ja bym do takiego akwarium proponał:

harem bojownika - 1+2

ławicę neonek - ok 15szt (lub razbor - ale chyba mniej)

kiryski (prawie wszystkie się nadają) - 6-7szt

otoski - 6-7szt

kiryski (prawie wszystkie się nadają) - 6-7szt

No nie specjalnie, standardowe 72 l to 60x30x40 cm, od 54 l różni się tylko wysokością, co dla kirysków nie ma żadnego znaczenia. Przy stadku od 6 sztuk wzwyż, najlepiej kiryski do max 5 cm.

A co myślicie o brzankach sumatrzańskich? Czytałem, że w 70l można trzymać stadko 10 sztuk, tyle, że nie wiem jakie rybki do nich dobrać? Czy można trzymać z nimi kiryski? Chodzi mi głównie o jakieś rybki, które czyściłyby dno, a nie przeszkadzały za bardzo brzankom :)

• 2 weeks later...

oj, czytałem że na jedną brzankę sumatre przypada 7l ;), ja bym proponował 6-8 brzanek sumatrzańskich, i jak będziesz miał zamiar je kupować to kup różnej wielkości osobniki, bo jak będą tej samej to będą troche agresywne wobec siebie. Wiem, bo to zauważyłem podczas ich hodowania ;) Teraz mam różnej wielkości i są spokojniejsze ;)

A kiryski według mnie pasują, nie specjalnie będą przeszkadzać brzankom, już bardziej brzanki im ;) Sam trzymam kiryski z sumatrami.