Skocz do zawartości

Akwarium 90 l obsada + pytania


Gusiol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja mam akwarium:

 

- ok 90 litrowe

- z racji iż jest to stare akwarium nie standardowe nie mam do niego pokrywy więc oświetlenie mam na belce

- akwarium dosyć mocno zarośnięte po bokach

 

obsada:

 

- Molinezja żaglopłetwa samiec (samica mi zdechła i właśnie tu pytanie za chwilę)

- Czarna molinezja samiec

- 5 neonków innessa

- około 8 gupików

- 2 samce mieczyka i 3 samice (tu też zaraz pytanie)

- glonojad

 

I tak mam 2 filtry:

http://www.aquariums.ltd.uk/Images/Acce ... LTER1L.JPG tego typu jeden z przepływem do 320 l/h drugi trochę mniejszy został po błędnym ocenieniu potrzeb do akwarium.

 

Temperatura w akwarium regulowana grzałką wynosi 26 stopni.

ph wody około 7,5 KH jakoś w okolicach 10.

 

Zamontowane mam woreczki zooleka przy filtrach do obniżenia KH i GH.

 

Teraz przejdźmy do pytań

 

a) czy taka obsada nie jest szkodliwa? Mieczyki mnożą się jak szalone do raz oddaję narybek znajomym.

b) Samice molinezji mi zdychają w niewyjaśnionych okolicznościach samiec żyje normalnie, neonki i mieczyki też nie widzę przeciwwskazań. I pytanie może ktoś wie co u mnie może być nie tak że te samice tak padają bo szkoda mi kupić nową żeby się męczyła.

(odpowiem od razu czarna molinezja żyję z rybkami w zgodzie)

c) Mieczyk jeden zrobił się tak grubaśny że przesiaduje głównie na dnie tylko wypływa zjeść (przekarmienie czy coś może być z nią nie tak?

d) czy oddać jednego samca mieczyka bo one trochę jednak się nie lubią potrafią się ganiać na wzajem.

 

Dziękuję i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30x70x50 wymiary akwarium wiadomo nie zalewa się pełnego :) bo mieczyki skubane skoczne są hehe :) a do ilu obniżyć temperaturę?

Drugi filtr praktycznie taki sam z wyglądu 30-60 l zalecany mniejszy przepływ ma i wizualnie jest mniejszy 260 l/h ma przepływu. Umiejscowienie takiego filtra z na powietrzaczem ma znaczenie? i czy napowietrzeni enie jest za małe z nich? bo czasami widuję większość rybek na górze później się rozpływają z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30x70x50 wymiary akwarium wiadomo nie zalewa się pełnego :) bo mieczyki skubane skoczne są hehe :) a do ilu obniżyć temperaturę?

Drugi filtr praktycznie taki sam z wyglądu 30-60 l zalecany mniejszy przepływ ma i wizualnie jest mniejszy 260 l/h ma przepływu. Umiejscowienie takiego filtra z na powietrzaczem ma znaczenie? i czy napowietrzeni enie jest za małe z nich? bo czasami widuję większość rybek na górze później się rozpływają z powrotem.

Podałeś w kolejności długość/szerokość/wysokość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość zawsze na końcu tak jak uczyli na matematyce 30 - szer 70 - dł 50 - wys

Dobrze że wysokość ostatnia a pierw się podaje długość a nie szerokość.

Twoje akwarium ma 105l.

Chciałem żebyś podał mi drugie filtr bo jak masz dwa to jeden na mechaniczny a drugie na biologiczny. Nie musisz do nich dołączać wężyka doprowadzającego powietrze. Wystarczy jak wylot wody skierujesz ku górze. Ruch tafli będzie wystarczająco napowietrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mieczyk jest po prostu już wielki i stary jak by nie patrzyć może to tego wina bo inne są jak najbardziej zdrowe i szalone hehe :) oraz mnożą się na potęgę. A glonojad hmmm gatunku nie znam ale wygląda tak jak ten tutaj

 

Dołączona grafika

 

Bo co do wody raczej problemu nie ma? podmieniam co tydzień i dolewam ubytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...